• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
dokuz kehanet - james redfield
dokuz kehanet hayatı tanımlayan dokuz anahtar ile açılan gizemli bilgilerden oluşan bir macera romanı. peru yağmur ormanlarında gün ışığına çıkarılan elyazmalarında bu bilgilerden yararlanarak hayatımızda süregelen kimi olaylarla nasıl bağlantı kurulabileceğimizi anlatan kitap; aynı zamanda gelecek yıllarda nelerle karşılaşacağımızı şimdiden gösteriyor. (arka kapak)
 1. yaşamsal enerjiyi ele alan ve bu enerjinin nasıl geliştireleceğini dokuz kehanetle yani dokuz bilgiyle açıklamaya çalışan bir kitap. elyazmaları m.ö. 600 yılında "aramik" dilinde yazıldığı ve toplumda kütlesel bir değişim yarattığından bahsediyor. ana karakter daima sorgulayıcı ve kehanetlerin istediği karakter de bu aslında; yeterince soru soran birey cevabını bulur.

  !---- spoiler ----!

  ilk kehanette yaşadığımız şeylerin asla tesadüf olmadığından bahsediyor. ikincisinde ise şuanı yaşamamız için geçmişi anlamamız ve deneyimlememiz gerektiğini söylüyor. şansla yaşanan rastlantılardan çıkarabileceğimiz mesajlar olduğunu ileri sürüyor. kehanetler insanların birbirini anlaması ve doğadan enerji almasını açıklaması üzerine devam ediyor fakat dokuzuncu kehanet kayıp ve hükümet bulunmaması için elinden geleni yapıyor.

  !---- spoiler ----!

  kitap onuncu kehanet olarak başka bir kitapla devam ediyor. enerjiyle ilgilenen youserların ilgisini çekebilceğini düşünüyorum.