1. yeni anladim dostun ne olduğunu,
  sirtini yaslayacak birine yeni ihtiyacim oldu çünkü.
  ve sahip oldugumu sandığım güç
  kayboldu birden,
  ve ben o an anladim ne kadar yalniz olduğumu.

  dost biriktirin hanimlar beyler,
  gerçek dost biriktirin
 2. dost biriktirdim diyebilmek için kendini paralayanlar var bir de.
  tüm değerli ve kalıcı şeyler gibi dostlarım da kendiliğinden ve hiç zorlama olmaksızın hayatıma girip yerlerini aldılar.
  sayıları az diye yenilerini kazanmak için çabalamaya başladığım zamansa yalnızlığım ya da üç beş dostum tek somut bir şey olsa da koşarak ona sığınsam diye düşündürür.
 3. yaşım 22 lanet bir insanım diye herhalde hiç biriktirmedim. hep birilerini hayatımdan tek cümleyle ani bir kararla çıkardım. iyi de yaptım. ben çekilir miyim be? yazık insanlara.
  bguem
 4. dünyadaki en zor şey.henüz 3 tane biriktirdim bana yeter diye düşünüyorum.
 5. gıcık olduğum bir deyim. belki iyi anlamda kullananlar vardır ama benim aklıma para biriktirmekle benzer bir anlam geliyor. para mı la şu insanlar? para biriktiremiyoruz bari insan mı biriktirelim diyorsunuz, anlamıyorum ki.
  kötü gün dostu biriktirmek ya da işi düştüğünde yardımcı olacak kimseler biriktirmek mı acep bu?
  sanırım bu deyim içten içe insanları muhabbeti için değil de dara düştüğünde işine yarayacak bir şey olarak gören kimselerin uydurması.
  ne bileyim şimdi, arkadaşlıklar baki değil, bir yerde biter gider elbet. bitmeyen bir kaç tane vardır tabi, ki onlar için biriktirdiklerim demek saçma. bi kaç tane işte, neyini biriktiriyorsun. biriktirmek fiilini kullanmaya lüzum yok yani burada. demek istediğim, misal, on yılda iki tane dost edinirsin, bu biriktirmek olmaz. (amma laf geveledim yahu (: )

  lafım on yılda onlarca hatta daha fazla insanı kendine dost belleyene, hesap kitap işine girene.