1. en muhteşem örneği ağaçla su arasında görülür. su ağaçta saklanır, ağaç suyla beslenir. insanlar arasında pek olmuyor, ne ağaç gibi kök var ne su gibi berraklık.
  abi
 2. insanları birbirine bağlayan en muhteşem bağlardan biridir.
  dostluk bu zamanın en çok aranan kavramını ; '' insanı anlayan insanı'' içinde barındırır.
  dlg
 3. dostluk kişisel çıkar karşısında kurulan bir ilişki değildir hiç beklenmedik bir anında kalbine dogan sıcacık bir duygudur sevinçtir sonsuza dek
 4. güzel şeylerden biridir. allah herkese nasip etsin. hepimize versin hayırlı olanından.
 5. yakın geçmişte bir arkadaşımla sinemaya gittik. ben cüzdanıma ulaşamadan kredi kartını tutuşturdu kasiyerin eline her zaman yaptığı gibi. kasiyer şifre girmesini istediğinde post makinesine yakın tarafta durduğumdan üşenmiş olsagerek "xxxx yazsana" dedi*. "yapma böyle şeyler" deyip güldüm, "zaten biliyorsun" dedi. "olsun".

  bu yaşamanın denemeye değer olduğunu düşündüren nadir şeylerden biri olarak kalacak aklımda.
  bozuk
 6. aşk gibi inanmadığım kavramlardan biri daha.. dostmuş, ne dostu, dostum? ne zaman ki çıkarlar girdi devreye insanoğlu da fırıldaklığını her yerde göstermeye başladı.. eninde sonunda yok olur gider, olduğunu sanırsın sadece. büyük eşiklerden geçemedikten sonra birlikte dostluğun da ne önemi olabilir ki..

  yaş almaya devam ettikçe hayat size bu kavramı içi boşalarak sunmaya devam ediyor. ondandır belki de yalnızlıktan büyük keyif almalarım, kimselere minnet duymayışlarım. yaaa hadi oradan da diyen olur da; insan gibi insan var da biz mi geri çevirdik? ya da karpuzun keleğini hayat hep bize tattırıyor da olabilir, olmaz mı?

  ben çok mu iyiyim peki? artık değilim ne yalan söyleyim. öğrendiğim kavramlar olmadı da değil, misal en sevdiğim içlerinden "bencillik". şu hayatta önce kendini düşünmediğin müddetçe mutlu olamıyorsun. iki eli kanda olsa da -ki beni kan da tutar- her şeye koşan beni bile bu hale getirenler utansın. en iyi dost insanın kendisidir, klişesiyle de programıma ara vereyim efenim.