1. 1960 ABD doğumlu aktör. Kariyerinde neredeyse 150’den fazla ünlü, ünsüz filmde rol almış bir isim ve çoğunluğu yan rol. hatta tamamı da denilebilir.

  Kendisi şu abimiz.

  Şimdi böyle yan rol yazınca ya da adına, fotoğrafına bakınca tanımamış, anımsayamamış olabilirsiniz. Ama sinemayla çok az da olsa ilgilenenler kendisini gayet iyi tanıyor. Zira aşağıda sıralayacağım görsellerdeki kişi bizzat bu muazzam oyuncunun ta kendisi.(swh) Gulliermo Del toro'nun da vazgeçilmezi resmen.

  El laberinto del fauno: Fauno ve Pale Man

  Hellboy: Abe Sapien

  Hellboy II: The Golden Army: chemberlain ve angel of death

  Fantastic four / rise of the silver surfer: Silver Surfer

  Buffy the vampire slayer: The Gentelman

  Hocus Pocus: Billy Butcherson

  Lady in the Water: tartutic

  Legion: ice cream man (Bu sahnede felaket korkunç gelmişti bana fakat film çekim kalitesi yerlerde sürünen bi yapım olduğu için vurulduğu sahne de kaba tabirle piç edilmişti.)

  Quarantine: The infected Man (Orjinal film "Rec" versiyonu daha iyidi kanımca ama bu da çok iyi)

  Mimic: Long John

  Liste böyle uzayıp gidiyor. Kendi imdb sayfasında hepsi görülebilir. Bu arada filmografisinde duyurulanlar ve post prodüksiyon aşamasındaki yapımlar da fazlasıyla uzun. 56 yaşında olmasına rağmen önümüzdeki senelerde de yönetmenler ve yapımcılar tarafından ilgi görmeye devam edecek gibi.

  Yeri gelmişken bu muhteşem abimizin de fantastik olmayan ve makyajsız yer aldığı güzel mi güzel, ilham verici "The Butterfly Circus" isimli bir kısa filmi de buraya bırakmak isterim. Daha önce izlemeyenler varsa mutlaka tavsiye ederim.

  The Butterfly Circus: https://vimeo.com/17150524