1. bulut depolama hizmeti sunan bir websitesi. yeni üye olanlara 2 gb alan sağlamaktadır. bununla birlikte yeni samsung telefon alanlara telefonun modeline göre 2 yıllığına 25 - 48 gb arası ücretsiz alan vermektedir. arada bir yaptığı dropbox campus cup aracılığıyla da bir üniversite mailine sahip kullanıcılara, o üniversiteden üye olan kişi sayısına göre 3 ile 25 gb arasında ücretsiz ekstra alan sağlamaktadır. bu sağlanan ücretsiz alanlar maksimum 2 yıl geçerli olmaktadır. eğer ücretli alan istiyorsanız en düşük planı aylık 10 dolar karşılığı sağladığı 1 tb alandır.

    bu siteyi kullanırken dikkatli olmanız gereken nokta şudur: bazı dosyaları ısrarla senkronize etmemektedir. buna gerekçe olarak dosya isminin çok uzun olmasını veya dosya isminde ingilizce dışında karakter bulunmasını göstermektedir. benzer diğer servis sağlayıcılarda sorun çıkarmayan bir dosya bunda senkronize edilmeyebilir ve dosyalarınızın bir kısmına başka bir bilgisayardan veya web'den ulaşamayabilirsiniz. senkronizasyon için uygulamanın içine bıraktığınız dosyaları tek tek web üzerinden kontrol etmenizde fayda vardır.
  2. e-kitap okuyucularla uyum sağlaması açısından önemli bir uygulama. pc’den dropbox’a yüklediğimiz e-kitaplara okuyucuda çevrimiçi olarak ulaşabiliyoruz. bu sayede bilgisayardan kablo ile kitap atmak yerine daha kolay bir yol tercih edilmiş oluyor. bu kolaylık dışında yandex disk daha kullanışlı bence.
    abi
  3. yeni samsung tablet/telefon alan kullanıcılara 2 senelik ücretsiz 50gb bulut hizmeti sunan uygulama. fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak kaydedebilir. ayrıca dosyalarınızı çok kolay şekilde paylaşma imkanı sunar.
    eh