1. mümkün olmayan eylem.
  kesilen bacak, el, kol herhangi bir uzuv, hatta kopan küçük bir parmağın bile yeniden çıkarılması mümkün değildir.

  ancak bazı evrenin yaratıcısından geldiğine inanılan kitaplarda (bkz: kuran-ı kerim) bol bol dua etme tavsiyesinin yanı sıra, insanların ettiği duaların yaratıcı tarafından kabul ya da reddedildiği anlatılır.
  tık

  büyü,sihir,dua tarzında aktivitelerle (bkz: plasebo) etkisi haricinde hiç bir şey elde edemeyiz diye düşünebilirsiniz ya da yanlış tanrıya dua ettiğinizi ya da belki de tanrının sadece mantıklı duaları kabul ettiğini.
 2. kesilen bacağın tekrar çıkarılması olmakta olan eylemdir.
  mesela deniz yıldızı canlısında kesilen bacak rejenerasyon yolu ile tekrar çıkabilmektedir.
  "göklerdeki ve yerdeki her şey allah’ı tespih etmektedir. o, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir" (haşr suresi 1. ayet meali)

  bilim insanlar memeli canlılar üzerinde rejenerasyon ile ilgili çalışmalar yapmakta ve kansere karşı savunma mekanizması dahilinde rejenerasyonu engelleyen iki gen tespit etmişlerdir: p53 ve p21(aslında biri diğerini kontrol eden genler). haber linki

  günümüzde bir çok çalışma devam etmede(genetik , ilaçlar , 3 boyutlu yazıcılar) wikipedia linki

  kesilen uzuvlar bazı canlılarda yeniden çıkmaktadır, kesinlikle olan bir durumdur.
  insanda da olabilir, allah nasip ederse. allah, bu yolda insanlığın iyiliği için çalışan bilim insanlarının yardımcısı ola.
 3. günümüzde milyonlarca insan farklı binlerce tanrıya dua ediyor. şimdiye kadar hiçbir tanrı, hiçbir insanın doğaüstü bir duasını kabul etmemiş. bilim ise herhangi bir tanrıya, duaya, büyüye, cine, gobline ihtiyaç duymadan , izin de almadan, geçmişin doğaüstü konularını anın basitliği yapar.

  elbetteki milyonlarca yıllık insan tarihinde tanrıların yapamadığını şimdi bilim yapmaktadır ve dahasını yapacağı da aşikardır.