1. evlenmelerini kutlayan çiftlerin eş dost akrabaya verdiği şenlik.
 2. bunun içkisiz olanı pek çekilmez.
  mutlu
 3. içkili olanı da sadece içkili olduğu için çekilir.
  vagus
 4. teknik olarak kutlanan şey kadın ile erkeğin üremesi eylemine verilen starttır.
  baran
 5. okumaklı olursa sıkıntısı katmerlenir.
  mutlu
 6. (bkz: düğün pastası) kötüyse eğer hiç çekilmez. genelde zaten tadı kötüdür. ama bir umuttur yaşatan insanı. sonuçta captain america da olsam arada düğünlere gitmem gerekir.
 7. ceketin iç cebinden, masanın altından kolaya votka akıtılırsa eğlenceli olabilir.
  mutlu
 8. düğünün kendisi hiç çekilmez bir ritüeldir.
 9. sıkıntı yapmaktansa sağlam içip laylaylom nası geçtiğini bile anlamadan icra etmek iyi bir fikir olabilir.
  mutlu
 10. olur da evlenirsem düğünümüze öyle komşuları falan çağırtmam. büyük ihtimal birçok akrabayı bile çağırtmam. ne yani en mutlu günümde komşumun çocuğuyla karşılıkı ankaranın bağları mı oynayacağız? bir ton para verilen iğrenç düğün salonunda mı? bu ritüel bana çok saçma geliyor zaten.
  deniz kenarında, açık havada, şehirden uzak, huzurlu bir yer en ideali gibi. ille dans edilecese zeybek, harmandalı, vals, tango gibi danslar edilir. dans etmeyi bilmem ama dans hocası tutar, davetlilerle beraber öğreniriz artık.
  önce en yakınlardan başlayarak kutlama konuşmaları yapılır, gelin ve damat gelir, tebrikleri kabul ederler, bir süre sohbetten ve içecek ikramından sonra danslar edilir. daha sonra klasik müzik eşliğinde sohbetten sonra pasta kesilir. bu sefer daha yavaş olan danslarla devam edilir. en son yine klasik müzik eşliğinde sohbet ve kapanış.
  hediye verilecekse de düğünden sonra kimse görmeden kabul edilir, kimsenin gözüne sokulmaz.
  düğünden sonra balayına gidilir, hangi ülke olur bilinmez ama aksiyondan uzak, sakin, huzurlu ve büyüleyici bir yer olur.