• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (2.00)
dünyanın en şanslı kızı - jessica knoll
yayım hakları 35 ülkeye satılan dünyanın en şanslı kızı 2015 yılının en başarılı çıkış romanı olarak adlandırılıyor. 2016 edgar ödülü en iyi çıkış romanı finalisti olan bu gizem yüklü romanın film haklarını lionsgate, uyarlamasının yapımcılığını reese witherspoon üstlendi.

"elinizden bırakmanız imkânsız!"
-reese witherspoon-

mükemmel hayatı mükemmel bir yalandı.

ani fanelli, prestijli bradley okulu'nda okurken yaşadığı şoke edici ve aşağılayıcı bir olay yüzünden hayatını yeniden inşa etmek zorunda kalmıştı. şimdi ise cazip bir işi, pahalı giysileri; ve yakışıklı, asil bir nişanlısı vardı; elde etmek için çok uğraştığı mükemmel hayata ulaşmaya fazlasıyla yakındı. fakat ani'nin bir sırrı vardı. geçmişinden gelen ve hâlâ onun peşini bırakmayan, gün yüzüne çıkıp her şeyi berbat etmesi an meselesi olan, özel ve acı dolu bir sır... olağandışı anlatımı ve tahmin bile edemeyeceğiniz şaşırtıcı olaylarla dolu olan dünyanın en şanslı kızı, "her şeye sahip olmaya" çalışan birçok kadının yaşadığı dayanılmaz baskıyı gözler önüne sererken, okuru sivri dili ve acımasız hırsı ile korkunç bir gerçeği gizli tutmaya çalışan, düşündüğünüzden çok daha yüce gönüllü bir kahramanla tanıştırıyor.

ancak soru şu ki; ani'nin sessizliğini bozması, uğruna savaştığı her şeyi kaybetmesine mi neden olacak, yoksa özgürlüğünü kazanmasını mı sağlayacak?

"kayıp kız ve trendeki kız hayranları bu sürükleyici romanı heyecan verici bulacaklar."
-people, haftanın kitabı-

"karanlık, şaşırtıcı... zekice yazılmış... düşündürücü... ortaya çıkan gerçekler şoke edici, kesinlikle elinizden bırakmanıza engel olacak olaylar sizi kitabın başından sonuna kadar sayfalara adeta yapıştıracak."
-entertainment weekly-

"farklı, esprili, sivri dilli ve şaşırtıcı... dünyanın en şanslı kızı başından sonuna kadar beni kendine bağladı. kesinlikle bayıldım."
-lauren weisberger-

"kayıp kız'ı sevdiniz mi? söz veriyoruz dünyanın en şanslı kızı en az onun kadar bağımlılık yaratıcı."
-good housekeeping-
(tanıtım bülteninden)
 1. evet okudum. ama bir sorun neden okudum?

  birincisi kanca yazısına ve arkada yer alan "allaaam ne kadan da mikemmel bir kitap" yorumlarına kanmam, ikincisi ise yılın en iyi çıkış yapan kitabı ünvanı. eh dedim, bir bildikleri vardır herhalde.

  yokmuş meğerse.

  verdiğim paraya mı yanayım, tüm özeni kapağa harcayıp (böyle janjanlı gül kısmı şeffaf falan saçma bir tasarım yapmışlar) doğru düzgün bir çeviri yapmadıkları için o başlayıp sonlanamayan cümleler arasında ıkına ıkına yol almaya çalışmama mı yanayım, zaten kafam dağılsın diye aldığım kitapta ergen bir kızın popüler olma çabaları içinde saçmalamalarını okuduğuma mı?

  kısaca ben yandım siz yanmayın.