1. yurtta ilk yılım. 10 kişilik odada 10 çeşit insanla yaşadığım günler. hepsini de çok sevdim,yeri gelmişken söyleyeyim. en iyi dostlarım hep onlardan çıktı, var olsunlar.
  bartınlı bir arkadaşımız vardı. kızın tipi zaten başlı başına bir stand up gösterisi, o derece. ufacık,minyon,pire gibi hızlı hızlı hareket ediyor, surat binbir şekle giriyor,ortamızdan çatlatıyor gülmekten. güzel de bir kızdı ama komedisi hep daha ağır basardı.
  biz esas yaran olayı birkaç gece sonra fark ettik ama. (bu arada dip not olsun, kızla okuldan ve yurttan arkadaşız zaten, sadece odamıza yeni gelmişti.) bu kız bazı geceler sayıklıyor ama onun adı sayıklama değil. ne inkâr, ne itiraz,o yalnızca sitem! bu kız ne zaman sayıklasa başlıyor "ceza senin ananıbabanıebenibebeni..." biz de piçlik yapıyoruz,başına oturup daha çok konuşturuyoruz ki altımıza iyice sıçalım gülmekten *
  bir gece yine toplaştık bunun başına. baktık sayıklıyor ufaktan. ismini vermeyip "dilek" diyeyim mesela. bilen bartın ağzını da bilir bu arada, kendi başına ayrı komedidir o da. ben başladım kıkırdaya kıkırdaya "dileek... dileek, ee sonra ne dedin? " diyorum fısır fısır. kız resmen yastığında bana doğru döndü, eyes wide shut bir şekilde, "moooo! ebeyin amıııy!!" diye bir çemkirdi! biz artık ranzadan yuvarlanan,dizlerinin üstüne çöküp kırılan,geberiyoruz gülmekten... kız sesimize "uyanıp" bu saatte ne gülüyonuz be demesin mi bir de! siz düşünüy artık gerisiyi *

  işte bu da böyle bir "amııy"mdı kıymetli youser'lar *
 2. valla yurtta kaldığım dönemde bir dedikodu vardı çocuğun biri uykusunda konuşuyormuş biz vardık tabi o odaya hesapta sabahlıycaz batak oynayacağız bu arkadaş uyudu. bide ışıkları kapadık başladık beklemeye... bu arada üni kastamonu da kış zamanı-32 falan dışarısı... (çocukta soğuğun etkisi kalmış sanırım.) neyse bu böyle söylenmeye başladı mikirdaniyor falan bumuymus lan deyip tam dönüp gidecektim ki bu zaati muhterem birden yatakta dikiliverdi. (dracula nin tabuttan dikilmesi gibi.) ardından şu kelimeleri sıraladı... savunun düşmanlaaaaar... vurun kafasını kafirin... (*öpücük efekti) (*öpücük efekti) nolduuu aldım bak kafanı... gwliyorlaaaaaar... sonra tabi benim kafamda sekmeler açılmaya başladı... hatta arkadaşlarımızdan birtane öyle bit korktu ki tokadı koyuverdi çocuğa çocuk uyandı ne vuruyorsun falan derken o yurtta 10 gün daha kaldım sonra pirrrr ve o 10 gün kapısının önünden dahi geçmedim...
 3. hikayem var, anlatacağım.

  2011'u 12'e bağlayan yılbaşısı. lise'den en samimi olduğum iki arkadaşımla bizim ev yemeye içmeye sıçmaya ve sızmaya çok müsait olduğu için toplandık. birisi benimle aynı kafadan birebir aynı düşüncedeyiz, diğeri de bu arkadaşın kuzeni yani samimiyiz ama kafalar o kadar denk değil zaten tüm geyiklerimiz bu arkadaşın üzerine oynayarak olurdu.

  tam 00:00'da ben hatunla konuşmak için üst kata çıktım, bu ibneler de ergenlik yapıyor işte, yaş itibariyle. çok da fazla konuşmadan indim aşağıya. leptoplar çıkmış, kardeşim ile emre ben ile turgay 2vs2 dota atıyoruz. "-aremomneng" modunda. ilerleyen zaman ve alkolün etkisiyle emre ve benim birader sızdı. biz turgay ile 1v1 dota'ya çevirdik işi it çok iyi invoker oynar idi, cidden şiir gibi oynuyor piç- dota2'ye geçtiler 7bine yakın saati var.- neyse bu beni ezdi falan dedim olum süper bi anime var, gel ben sana onu açayım izleyelim. tamam, açtım izliyoruz.

  "hnajihonajka? drgajka frahooo nraaa."
  "krımakahkgg, rihnnahioraa enkrahaaa."

  lan, noluyoruz amına koyim? kafamız mı çok güzel yoksa emre japonca, çince mı sayıklıyor? kapattık animeyi adamın başına dikildik, bekliyoruz.

  "hınkrahioolraa, frrraikhgnaaa!"

  emre, şşt kalk içine bişi girmiş uyan lan.
  uyan diyoruz da, adamın bilinçaltında way of the dragon, ipman falan oynanıyor. kafası da güzel hani kara kuru ufak tefek sayılacak bi herif olsa da deli gücü vardır emrenin böyle olmadık yerde delirdiğine şahit olduk.

  uyandı, "ne var amıhajaoğrakkh?" dedi. elleşmedik, açtık anime'yi devam.