• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
earthlings - shaun monson
earthlings, shaun monson’ın yönetmenliğini, joaquin phoenix ve persia white’in anlatıcılığını, moby’nin müziklerini yaptığı 2003 yapımı belgesel. insan türünün kullandığı hayvan kaynaklı ürünleri elde ederken kullandığı insanlık dışı yöntemleri anlatıyor.
pet shoplar, köpek sağlayıcıları ve barınaklar hakkında olduğu kadar çiftlik fabrikaları, deri ve kürk ticareti, spor ve eğlence endüstrileri, tıbbi ve bilimsel uğraşlar hakkında da derin bir araştırma sunan earthlıngs, gizli kameralarla ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle sadece hayvanlar üzerinden kar eden dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının uygulamalarını gün be gün anlatıyor. güçlü, bilgilendirici ve düşünceleri gözden geçirmeye iten earthlings ; doğa, hayvanlar ve insanların ekonomik çıkarları arasındaki ilişkiyi ortaya seren şimdiye kadar çekilmiş en kapsamlı belgesel.

yönetmen :shaun monson
yapım : 2005 / amerika / 95 dakika
tür : belgesel
  1. yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilir; en azından sorgulatır.
    mesut
  2. zaten aklımda olan vejetaryenlik&veganlığa geçişimi hızlandırmış, ürkütücü ve rahatsız edici bir yapım. bahsettiğim hemen herkes 2. dakikadan sonrasını izleyemediler ve et yemeye devam etmişlerdir.