1. Öğretmenlerin sanal bir sınıf ortamı yaratarak öğrencilerine ulaşmasını sağlayan kullanışlı bir uygulama.

  Eğer öğretmenseniz hesabınızı öğretmen hesabı olarak açıyorsunuz. Üyelik işleminden sonra branşınıza göre bir grup oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz her grup için size bir kod veriliyor. Bu kodu paylaştığınız öğrenciler öğrenci hesabıyla üye olduktan sonra açtığınız gruba kodlarla katılıyorlar.

  Sonrası inanılmaz eğlenceli. Belli bir süreye ayarlanmış ödevler verebilir, Ödevlere bir ödül sistemi olan rozetleri ilave ederek öğrencileriniz arasında tatlı bir rekabet ortamı yaratabilirsiniz.

  Aniden bir quiz yapıp öğrencilerinizin seviyesini ölçebilirsiniz.

  Dersiniz için önceden hazırladığınız slaytları ya da çeşitli materyalleri edmodo üzerinden öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

  Daha da güzeli, edmodo üzerinden öğrencilerinizin ve sizin paylaştığınız her şeyi arşivleyerek gelecek dönemlerde de kullanabilirsiniz.

  Eğer isterseniz aileleri de işin içine dahil ederek çocuklarının takibini yapmalarını sağlayabilirsiniz.

  Bunlar gibi bir sürü avantaja sahip olan güzel bir uygulama. Avantajları olduğu kadar dezavantajları olduğunu söyleyen öğretmenler de var. Bana kalırsa artıları daha fazla. Sadece sistemi kabul edecek ve uygulayabilecek yaş ortalamasını tutturmak oldukça önemli. Sonrası kendiliğinden gelir diye düşünüyorum.

  İncelemek isteyenleri şuradan alalım.