• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.12)
edward scissorhands - tim burton
mucidinin ani ölümü, edward’ın elleri yapılmadan yarıda kalmasına yolaçar, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardır. edward merhametli bir avon hanımefendisi onu ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşar. ve sonra da suburbia isimli pastel cennetteki fantastik maceraları başlar.
 1. pek tatlı, pek neşeli bir film gibi başlar, kalbinizi çatur çutur kırarak devam eder.

  sarılma sahnesi, kar altında dans sahnesi ve final ilk aklıma gelenler.

  tim burton sever olarak bir de üzerine edward hayranıysanız kar yağdığı zamanlar aklınıza düşmemesi mümkün değil bu filmin.
 2. çok özel bir filmdir. toplumun genelinden farklı olan insanların yalnızlığını çok iyi anlatır. hatta tim burton, edward scissorshand ile entelektülleri anlatmakta imiş gelir bana.
  orsed
 3. ne zaman kar yağsa aklıma şu sahnesi gelen, soğuk havalarda insanın içini ısıtma misyonuna sahip pek güzide bir tim burton filmi.
 4. malikhanenin hemen altında bulunan kasabadaki evler, aslında o kadar güzel göndermeleri misafir eder ki. dümdüzdür her şey, temiz ve olması gerektiği gibidir . fakat pırıl pırıl ütülü kıyafetli insanlar; sadece kalıpları yaşayan bencil ve zarar verici insanlardır. edward' ı bile tanımış, kullanıp bir süre mutlu olmuş, sonunda tüketip atmışlardır. (hele uzun tırnaklı kevaşe elime geçmesin! ) ideal olarak ele aldığımız şeyleri sorgulatır.  johnny depp 'in gençliği de ayrı bir aşık olunulasıdır.
 5. tim burton usülü frankenstein hikayesidir.
 6. çok tatlı, çok naif, mükemmel, aşık olduğum film. sonunda ağlamıştım o derece