1. efes'in kehribar (ya da amber hangisini tercih ederseniz artık) renkli birası.

    geçen gün tesadüfen "hep carlsberg içiyoruz değişik bir şey varsa onu alayım dur" dememle birlikte tesadüfen kendisiyle göz göze gelmem sonucu kendisini alıp deneme imkanım oldu.

    öncelikle söyleyeceğim şey bira mı içiyorsunuz, yoksa meyve suyu mu içiyorsunuz farkında olmuyorsunuz cidden. ben cidden biranın o acımsı, malt aromalı tadını çok beğeniyorum ve o tadı alamadığım için sanki bira değil de başka bir şey içiyormuş gibi hissettim. çok tatlı bir de ve bu bira için hoş bir şey değil. sanırım meyve suyu içiyormuş gibi hissetmem aşırı tatlı olmasından dolayı. örneğin rakıyı da o şekerli tadından dolayı pek sevmem.

    ben şahsen bira olarak beğenmedim ama farklı bir alkollü içecek kapsamında bakarsak fena değil. yine de aşırı tatlı olması hoşuma gitmedi.
  2. en sonunda yeni aromalar denemeleri gerçekten sevindirici ama olmuş mu? olmamış.
  3. efesin diğer bira markalarına ayak uydurabilmek için çıkartmak zorunda kaldığı ve bu sebeple oldurulamamış ale serisinden bir çeşit.
    ale kategorisinde yeni şeyler denemek isteyenler için gara guzu ve leffe çeşitlerini önerebilirim ama damak tadımıza pek uymadıkları için biraz farklı gelebilirler, yinede şans verin derim.