1. kaos için uygun zemindir. anarşist olsam ekonomik kriz çıkmasını bekler sonra harekete geçerdim. eppek yoksa vergi de yok.

  (bkz: krizi fırsata çevirmek)
  abi
 2. pek severim bu tartışmayı. devrimcilerin kuvvet biriktiremedikleri, planlı bir hazırlığa sahip olmadıkları koşullarda krizden gericilik çıkar. zılgıtı yiyen vatandaş anarşik olup ayaklanacak mı sanıyorsunuz? hayır, çaresiz kalacak açlıktan ölmemek için gene tarikatların cemaatlerin kucağına düşecek. ekonomik kriz kötüdür, toplumsal muhalefete katkısı olmaz.
  mutlu
 3. neresinden tutarsan tut bir yararı olmayan şeydir. düşün ki ekonomi bozuldu, dış borçlar arttı, içeride insanlar emeğinin karşılığını alamadı. sanıyor musun ki bu ülkenin insanı yunan halkı gibi isyan edecek. hayır! mutlu da yazmış. insanlar haklarını sendikalar yoluyla değil, tarikatlar, cemaatlar yoluyla isteyecek. üstüne bir de paran değer kaybedecek dış borcun hiç yoktan artacak. yurtdışında çocuğu okuyan adam çocuğuna para gönderemeyecek, tarlada çalışan traktöre benzin yetmeyecek. üstüne bir de ekonomik krizin sebebi olanlar %50 oy almaya devam edecek.

  ve ayrıca bir devrim için en uygun zamandır zannımca. parasını alamayan polis veya asker farketmez kimse ses etmez böyle bir şey olursa.
 4. beşinci kattaki evde temizlik yaparken kaldırılan halının altında ölü fare bulmaktır.
 5. türkiye ekonomisinin gidişatını ve türkiye halkının refahını borsa üzerinden anlayamaz, değerlendiremezsiniz; hatta aradaki korelasyon çoğu zaman negatiftir. aşağıdaki söyleşi ağustos 2008’de yapılmış olup, dünya ekonomisinin temel meselelerine/sorunlarına ilişkin olarak ana akım iktisatta pek rastlanmayan kimi değerli perspektifler sağlamaktadır. söz konusu görüşler global ekonomik kriz bağlamında 2008’den bu yana ehemmiyetini koruyan tespitler içeriyor. hakim sınıfların ve medyanın pompaladığı borsa/faiz/döviz gündemleri haricinde, uluslararası kaynak akımları/küresel dengesizlikler/dış açıklar/büyüme hızları/sermaye birikim rasyoları/aşırı finansallaşma gibi ekonominin asli konularına ilgi duyan arkadaşların dikkatine sunuyorum.
  http://www.neaydinonat.com/gunluk/?p=1049
  mutlu
 6. hali hazırda içinde olduğumuzdur.
 7. kimi siyasi partilerce sıyırıp geçti denilip show yapılsada bakış açısına göre içinde bulundugumuz durumdur.
 8. moddys türkiyenin notunu yatırım yapılabilir seviyesinin altına indirmiş. şimdi bunu da paralelciler yaptırmıştır. bokumuza batıyoruz hala bahane suçlu arıyoruz. suçlu ülkeyi yönetemeyenlerdir.