1. üye olunamıyor, yazarların yazdıkları entryleri direkt olarak ayıklayıp oraya koyuyor. aslında yazar olmayan ve o kadar yazı arasından işe yarayanı bulup okumak isteyen için güzel ancak yazarların hakkı yeniyor gibi, yasal olarak bir sıkıntı yapmasa da etik olarak ne kadar doğru tartışılır.
 2. arak şeyler. sözlüğü ağzına kadar gereksiz insan ile doldurduktan, moderasyonu bitirdikten, kafaya estiğinde açıklama bile yapılmadan adam uçurulmasından sonra, "en güzel en okunabilir entrylerinizi aldık bak böyle bir şey yaptık. hatta direk bile almadık, yazardan habersiz araya editöryel dokunuşlar koyduk, daha çok reklam alacağımız gibi size köpek gibi davranmaya devam edeceğiz" demektir.(*:nah çeken smiley)
 3. ekşi sözlüğün yeni ticari atılımı
 4. onedio ve muadili hazır bilgi canavarı sitelerin yeni kardeşi, ekşi sözlüğün yazarlarından nasıl entryler istenmekte olduğunun en açık göstergesi.

  sözlüğün temasının değiştirilmesine ve hatta başka alternatif yaratılmaksızın dayatılmasına kızmadım. çünkü alışmıştık. üstlelik normalleştiriciler, tema++'lar varken böyle şeyler moralimizi bozabilecek kuvvette değildi.
  lakin tam da tasarım değişikliğinin üstüne ekşi şeyler adlı ne idüğü belirsiz sitenin varlığına tahammül edemedim. daha fazla beğeni, daha fazla paylaşım, daha fazla yorum tandaslı ve ekşi sözlüğün rotasını çok büyük ölçüde değiştiren bu site her şeyi alt üst etti. en azından benim gibi düşünenler için.

  öyleyse ben de sizin dilinizden konuşuyorum: saygı duymuyorum, sorgusuz sualsiz reklam edilmeye, vitrin mankeni olmaya karşı çıkıyorum. mekanınızı terk etmek istiyorum.
  sevri
 5. düşünce olarak linkedin pulse'u hatırlattı, sürekli akış içindeki içerikten ayrı bir platform oluşturmak. aradaki fark biri gönüllü diğeri editoryal seçimler doğrultusunda oluşması.
 6. bir dönem sosyal platformlara getirdiği devrimle adından söz ettiren bir sözlüğün, onedio gibi dandik oluşumların nalını toplayan ek sitesi. fikir güzel, "sözlüğü modernize etmek" ve bilgiyi tabana indirmek bakımından, fakat içerikleri kaliteliden ziyade popüler olarak nitelendirmek daha doğru geliyor.