1. üye olunamıyor, yazarların yazdıkları entryleri direkt olarak ayıklayıp oraya koyuyor. aslında yazar olmayan ve o kadar yazı arasından işe yarayanı bulup okumak isteyen için güzel ancak yazarların hakkı yeniyor gibi, yasal olarak bir sıkıntı yapmasa da etik olarak ne kadar doğru tartışılır.
 2. ekşi sözlüğün yeni ticari atılımı
 3. onedio ve muadili hazır bilgi canavarı sitelerin yeni kardeşi, ekşi sözlüğün yazarlarından nasıl entryler istenmekte olduğunun en açık göstergesi.

  sözlüğün temasının değiştirilmesine ve hatta başka alternatif yaratılmaksızın dayatılmasına kızmadım. çünkü alışmıştık. üstlelik normalleştiriciler, tema++'lar varken böyle şeyler moralimizi bozabilecek kuvvette değildi.
  lakin tam da tasarım değişikliğinin üstüne ekşi şeyler adlı ne idüğü belirsiz sitenin varlığına tahammül edemedim. daha fazla beğeni, daha fazla paylaşım, daha fazla yorum tandaslı ve ekşi sözlüğün rotasını çok büyük ölçüde değiştiren bu site her şeyi alt üst etti. en azından benim gibi düşünenler için.

  öyleyse ben de sizin dilinizden konuşuyorum: saygı duymuyorum, sorgusuz sualsiz reklam edilmeye, vitrin mankeni olmaya karşı çıkıyorum. mekanınızı terk etmek istiyorum.
  sevri
 4. bir dönem sosyal platformlara getirdiği devrimle adından söz ettiren bir sözlüğün, onedio gibi dandik oluşumların nalını toplayan ek sitesi. fikir güzel, "sözlüğü modernize etmek" ve bilgiyi tabana indirmek bakımından, fakat içerikleri kaliteliden ziyade popüler olarak nitelendirmek daha doğru geliyor.