1. * *

  ekşideki isyan ve youreadste üye alımının açılmasının denk gelmesi veya getirilmesiyle patlayan olay.

  gelenler buyursun, hoşgelmişler aramıza.

  ama artık bırakalım mı bunları? ekşi şöyle ekşi böyle, bundan kaçtım şundan bıraktım, oysa youreads öyle mi... ekşi 17 yıllık, birikimi çok, çok bozdu, youreadsin çok yolu var, orası hep goygoy burası kültür... vs vs dünden beri okuduğum youreads ve ekşi sözlük başlıklarında birçok iletide bunlar konuşulmuş, (ayrı, çok farklı açıdan bakan iletiler de var; ayrı tutarım)

  kimseyi gücendirmek değil derdim ama bana bu biraz sınıftaki bir arkadaş grubundan ayrılıp diğer arkadaş grubuna katılınca öncekinin dedikodusunu gündeme taşıyan ortaokul öğrencileri tavrı gibi geliyor. bilmem belki bu kadar çok konuşulması bu izlenimi yarattı.

  neyse demem o ki, hoşgelmişssiniz, ama artık ekşi dedikodusunu bırakıp kendimize de youreads'e de yarayacak paylaşımlarda bulunalım.
  sevgiler.
 2. evet aynı muhabbetin dönmesi biraz iç baymış olabilir ama yeni gelenler için bunları söylemek, bir ihtiyaç gibi.

  tanım: youreads'in daha da tanınacak bir platform olacağını düşünürsek, bu kaçınılmaz bir olay.
 3. gündemdeki konu. o yüzden konuşulacak, bunun kaçarı yok.

  hep aynı yorumlar yapılması konusunda da şunu diyebilirim, sözlükten sıkıldık, bıktık diye buraya gelmedik mi arkadaşlar? aynı şeyleri bin kere tekrar etmeyelim diye buraya gelmedik mi? verdiğimiz emek trollerin, saçmasapan bakınızların arasında kaybolmasın diye gelmedik mi? o yüzden ince eleyin sık dokuyun demek istiyorum yeni gelenlere. burada önceden olup da tekrara düşenler de var, yok değil. ama bizim daha iyisini bilmemiz lazım. kaçtığımız sözlüğü buraya taşımayalım.

  ben çok polemiksel işlere, siyasete falan bulaşmak istemiyorum burada ki bence keşke siyaset, futbol gibi gündemle hareketlenen kanallar hiç olmasaydı. çünkü eninde sonunda her sözlüğü ya da sözlük benzeri siteyi yavanlaştıran kısımlar burası. peki ben ne yapıyorum? burası bayağı boş bir mekan. pulp seven ve "herkes bir gün pulp sevecek" mottosunu benimsemiş bir şahıs olarak pulp ile ilgili tüm başlıkları tanımlamayı kendime görev bildim. oradan gidiyorum. siz de kendinize sevdiğiniz, bildiğiniz bir yönetmen, bir yazar, bir sanatçı seçin burada gündeme gelmemiş. oradan yürüyün. madem kültür ağı, kültür katalım biz de ağa.

  son olarak britçiler eqlesin.
 4. sadece ve sadece kaliteli yazarların yapmasını dilediğim dürüm.

  kaliteden kastım ise trolluk yapmayıp veya yapan olursa da cegavara gibi yapabilecek seviyede yapmasını istemek.
  pan
 5. beyaz kağıda gri baskılı kitabın bir köşeye kaldırıp helikopter yayınlarından on ikinci geceyi okumak gibidir.
  ozman
 6. postmodern mültecilik. ayrıca gece görüşü modu bile sığınmak için yeterli.
 7. kalabalık ve vasıfsız bir şehirden kaçıp, refah seviyesi yüksek, az nüfuslu bir şehre sığınmak gibi. istanbul'dan kaçıp bern'e sığınmak gibi.