• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
el cuerpo - oriol paulo
bir gün bir morgdan iş kadını mayka'nın cesedi kaybolur. hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir. dava ile ilgilenmesi için dedektif jaime pena görevlendirilir. jaime de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır. bu davayı hem kişisel duygularını çözüme kavuşturmak hem de halen meslekte iyi bir polis olduğunu göstermek için değerlendirecektir. fakat olayın o kadar çok karanlık noktası vardır ki davaya dahil olan hiç kimse aslında göründüğü kişi değildir. cinayetin ve kaybolan cesedin arkasını araştırdıkça hem maddi hem manevi farklı sonuçlara doğru yönelecektir...

(filimadami.com)
 1. filmi başından sonuna değin olayın mantığını çözmememiz için bizi düşünmeye sevk eden türden,sonu da sürprizli,detaylar çok güzel yerleştirilmiş bir film daha ne diyeyim ben. hugo silva'ın oyunculuğuna bayıldığımı mı yoksa hayatını yersiz şakalar yapmakta uzmanlaşarak geçiren mayka karakterinin orjinalliğini sevdiğimi mi, arada gerilimi yüksek tutmayı başaran sahnelerin eklenmesini başarılı bulduğu mu?
 2. zaman zaman geren , zaman zaman düşündüren ve sonu ile ters köşeye yatıran kalitelimi kaliteli ispanyol bir gerilim-polisiye filmi.
 3. sizi ters kose yapacak filmlerden birisi diye duymustum zamaninda. ismini bir koseye not alip izleyecektim. erteledim uzun sure. neyse dun izleyelim dedik. filmin ispanyolca oldugunu biliyorum o yuzden altyazili izlemek istemedim, varsa turkce dublaj olsun dedim filmi ayarlayacak arkadasa. Arkadas bulmus filmi, verdik goruntuyu dev ekrana oturduk cayimiz, misirimiz filmi izliyoruz. beklentim cok buyuk, sonunda ters kose olacagim diyorum.

  izlerken birsey fark ettim. film cok sacma geliyor, dialoglar, oyunculuk, atmosfer rezalet durumda ama sonunu bekliyorum, beni oyle bir ters kose yapacak ki tum bu kotu noktalari gormezden gelecegim ve film cok sacma bitti. Kisa da surdu 1 saat sanirim.

  arkadas bana bakiyor. bu muydu ovdugun izlemek istedigin film? ya bir yanlislik olabilir mi acaba diye filmin adini kontrol ettim. Meger El cuerpo diye benzer isimde baska bir film izlemisiz. izledigimiz filmin adi Body. Kanal d'de 12 den sonra yayinlanan 3. sinif fimlerden farki yoktu. bosuna izlemis olduk. bugun gercek el cuerpo'yu izledim ve hayran kaldim. ispanyol sinemasina sans verecegim artik, hatta orijinal dilinde tekrar izlemeyi planliyorum. cok guzel bir filmdi, tavsiye ediyorum izleyin ve izletin ama benim gibi baska filmlerle karistirmayin.
 4. 3 gündür izlerken uyuyakalmaktan anca az önce bitirebildiğim suç, gerilim filmi.

  ! bence spoiler yok ama siz yine de temkinli olun !

  filmin namını duydum da izleyeyim dedim ters köşe yapıyormuş, gerilimi yüksekmiş falan. itiraf ediyorum; film boyunca tüm seçenekleri düşündüm ya şu çıkar, ya bu çıkar diye ama gerçek sonu tahmin edemedim. şimdi izninizle sonu tahmin edemediğim için biraz filme bok atmak istiyorum. çünkü, gerçeği anlayabilmemiz için film içinde verilen bir bilgi kırıntısı yoktu. yoktu tabi, filmin sonunda örülmüş bir sırayı söker gibi açıkladılar da haaa öyle miymiş vay anasını dedik. umarım mutlusundur sayın yönetmen.

  neyse bu kadar boklamak yeter, ince ince, ilmek ilmek örmüşler senaryoyu.tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.bu arada, esas erkeğin hispanik hispanik "carla" deyişinden gına geldi :)

  izleyin efenim. 8/10
 5. ters köşe yapmasının yanında sürükleyici kurgusu ve mantık örgüsü oldukça başarılı. aynı yönetmenin contratiempo - oriol paulofilminde bir tane mantık hatası yakalamıştım ama bunda onu da yakalayamadım.

  polisiye sevenlere tavsiye edilir.
  kalba