• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
elif - g. willow wilson
meçhul bir orta doğu şehrinde, takma adı elif olan yetenekli ve genç bir hackerın devlet'le başı belaya girer. o andan itibaren, aşk açmazındaki elif, devlet güvenlik'ten kaçmak için sürüklendiği dünyada, görünür ve görünmez güçlerle amansız bir mücadeleye tutuşmak zorunda kalacaktır.elif, içinde arap baharı'nın da izlerini sürebileceğiniz, islam mitolojisiyle bezenmiş eşsiz bir fantastik kurgu."g. willow wilson söylenceler ve sihir konusunda maharetli bir yazar, üstüne üstlük kültürleri ve halkları birbirine bağlayan ve aralarında köprüler kuran zekice ve içten bir üslubu var."-neil gaiman-(tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. fantastik kurgunun islamiyet ve kuran-ı kerim ile sentezi. yazarımız zaten sonradan müslüman olan amerikan bir yazar ve ms.marvel çizgi roman karakterinin çizeri.

  kurgunun fantastik kısmında cinler devreye giriyor. kuran-ı kerim alt yapısıyla kurgulanmış bir cin dünyası var. her ne kadar dayanak noktası kuran-ı kerim olsada çok büyük bir bölümü yazarın hayal gücüne ait.

  arap baharı ön planda. baş karakterimiz emir karşıtı bir hacker. sansüre karşı bir başkaldırı içerisinde. olay örgüsü bu denklemde dönüyor. tabi bu olay örgüsünün merkezinde ise binbir gündüz masalları var. cinlerin dünyasına ait olan bu kitap pek çok sır barındırıyor içerisinde.

  açıkçası kitap hakkında karışık düşünceler içerisindeyim şu an. fena bir kitap değildi ama çerezlik de desem yüreğim el vermez. fantastik kurgu , islamiyet , kuran-ı kerim birleşimini merak ediyorsanız okuyabilirsiniz. hoş bir tecrübe yaşatabilir.