• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar sarah jio
elveda haziran - sarah jio
bir varmış, bir yokmuş, hâlâ içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış…

büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış… iyi geceler aydede, iyi geceler kırmızı balon, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.

june andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan june, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği mavi kuş kitabevi'ne yeniden adımını atacaktır. hatıralarını süsleyen bu masal diyarı june'un içindeki karanlıklara ışık tutarken, june kendini yeniden keşfedecektir.

elveda haziran, bugününüzü sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkânsız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir sarah jio romanı. (tanıtım bülteninden)
  1. agapi ölümsüz aşk kitabından sonra okuduğum ikinci sarah jio kitabı.agapi kadar başarılı bulmasam da gayet akıcı,güzel bir kitap.kendine özgü bir dili var sarah jio’nun ve bu özgünlüğü sebebiyle çok seviliyor.kitapları akıcı bir şekilde ilerliyor.