• youreads puanı (4.56)
 1. nerede yaşadığımızı bize hatırlatan en sevdiğim videolardan.

  buna bakınca sadece bir grup aç(sadece yemeğe aç değil 2.anlamı) değil, en büyük şehrimizi kimlerin doldurduğunu görüyorum.

  değersiz menfaatleri için ne hallere düşecek insanımsı varlıklar görüyorum.

  utanmanın ne olduğunu unutursan ne olacağını görüyorum.

  yeni türkiye'yi görüyorum..
  erlik
 2. kahkaha attığım videodur. finalde insanlar iyice hayvanlaşıp elleriyle almaya başlayınca herkeste bir gülümseme beliriyor. öylesine bağırıp çağırıyorlar durduk yere. bence eğlenceli bir ortam. diledikleri gibi yaramazlık yapabiliyor olmaları hoşlarına gitmiş.
 3. gerçekten aç olanların yerini arsızların aldığı sahnelere bir örnek.
  işte kafamıza vura vura şekillendirilmek istenen insan modeli bu.
  kişiliksiz, silik, muhtaç, bir lokma uğruna onurunu çiğnetmeye hazır...
  bakarken ben utanıyorum.
 4. kendi kültürlerini gömücüler doluşmuşlar yine her zamanki gibi...
  bu lan kültürün işte yok sende paskalya maskalya yok babam işte drahoma yok amk yok al bunu sahiplen bu faaliyetler de bir gün dünyada hatırı sayılır ismi anılır olsun.
 5. cebinize de koyun evde yersiniz görgüsüz yobaz sürüsü.
  ramel
 6. ertuğrul dizisi 181. bölüm fragmanı. alem osmanlı torunu görsün.
  t
 7. sadaka kültürünün, günümüz insanını hangi duruma getirdiğinin açık örneklerinden.
  bedava dağıtılan kömür makarna vs vs aklınıza ne gelirse insanlara bedavadan dağıtılarak, herhangi bir emek vermeden kazanma kültürü bir şekilde topluma öğretildi.
  bu durumdaki bir çok birey, çaba sarf etme gereği duymuyor. niye uğraşsın ki. her şey bedavadan bir şekilde ona ulaşıyor zaten. elektriği-suyu kaçak, ulaşım derdi yok, sıklıkla belediyelerden ya da valiliklerden/kaymakamlıklardan yardımlar geliyor. çalışarak kazanmak gerektiğini öğreten hiç bir done yok.
  sanırım 2011 seçimleriydi, malum partinin yardım kamyonları banliyö mahallelerine yardım dağıtmak için gitmişti. yardımları dağıta dağıta bitirdiler, yardım alamayan bir kısım mahalleli kamyondaki görevlileri az daha linç ediyorlardı "neden bize dağıtmıyorsunuz" diye.
  toplum olarak en ufak ücretsiz bir şey görsek kapışma merasimi başlatmak artık normal bir durum haline geldi. kurtuluş savaşı ve cumhuriyetin ilk dönemindeki; halkın iradesi, gücü, emeği, çalışması, dayanışması kültürü ne yazık ki son 10 yılda yerini birbirini ezmeye çalışan güruha evrilmiştir.
  böyle insanları gördükçe evrim teorisinin doğruluğuna daha çok inanmaya başlıyor insan.
  sanırım on yıllar sonra bu bölgenin homo sapienslerinin avuçları normal duruşunda aşağı değil yukarı doğru bakacak şekilde evrimleşecek..

  ek: ramazan ayında her akşam üsküdar sahilde kurulan iftar çadırının etrafına park eden gayet lüks araçları ve içinden çıkıp yemek sırasına girenleri görünce de fikrimi pekiştirmiş oluyorum.
 8. bu ne ya. nara ata ata saldiriyorlar baklavaya bu aclik sefalet degildir bu beyin fukaraligi amk ya . ayip ya cagdas muasir medeniyet seviyesine yukselecegimiz yerde nereye gelmisiz
 9. fakirlik yada açlık değil bu. yağmacılık, bedavacılık ve asalaklığın aynı bedende buluşması. utanç verici. bu mu "ecdadım altı yüz yıl dünyaya hükmetti" diye övünen halk? bunlar mı üçüncü köprüyü avuçları patlayana kadar alkışlayanlar?