emre dorman

Kimdir?

23.03.1979 doğumlu yrd. doç. dr. emre dorman, acıbadem üniversitesi’nde öğretim üyesidir. marmara üniversitesi ilâhiyat fakültesi temel islâm bilimleri kelâm bilim dalı’nda hazırladığı tanrı’nın varlığının kanıtlanmasında kullanılan modern deliller: insancı ilke örneği başlıklı tezi ile yüksek lisans (2004), deizm ve eleştirisi: tarihsel ve teolojik bir yaklaşım başlıklı tezi ile de doktora çalışmasını tamamladı (2009).

emre dorman, acıbadem üniversitesi’nde felsefeye giriş, felsefe tarihi ve bilim felsefesi, bahçeşehir üniversitesi’nde ise islâm felsefesi ve din felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

insanlar uyurlar ölünce uyanırlar (istanbul yayınevi 2011), kur’ân-ı kerîm’deki temel emirler ve yasaklar (istanbul yayınevi 2011) modern bilim: “tanrı var” (istanbul yayınevi 2011) people are asleep they wake up when they die (ingilizce/istanbul yayınevi 2012) duanız olmasa ne öneminiz var? (istanbul yayınevi 2013), dini konularda kendini kandırmanın 40 yolu (istanbul yayınevi 2014), din neden gereklidir? (istanbul yayınevi 2015) isimli kitapları yayımlanmıştır.
  1. samimi, hakikati konuşan, genelde caner taslaman ile takılan bir abimiz. tasavvuf ve mezhepçilikle dine sokulmuş akıl dışı ayinleri, tarikatların insanları nasıl kullandığını çok güzel anlatır. kendisi kelimenin tam anlamıyla "kur'an müslümanı"dır.