• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
en güzel 1001 gece masalları - arnica esterl
"bunun üzerine şehrazat… masal anlatmaya başlamış. o kadar heyecanlı ve güzel masallar anlatmış ki… zamanın nasıl geçtiği anlaşılamamış… bir masal biterken, bir sonrakine başlamış ve dışarıda şafak sökünceye kadar anlatmış da anlatmış… ve böylece 1001 gece geçmiş."
  1. yazar, kitapta 1001 gece masallarından "şehrazat", "ali baba ve kırk haramiler", "eşek ile öküzün hikâyesi", "abanoz ağacından at" ve "şehrazat'a ne oldu?" hikayelerini derlemiş ancak kitabı asıl eşsiz kılan olga dugina'nın illüstrasyonları. minyatür ve rus ekolü arasında seyreden bir üslubu olan çizer her sayfada görsel bir şölen sunuyor. içim elverse kesip, çerçeveletip, duvara asacağım o derece.

    yayınevi de kitabın hakkını vermiş. hardcover kapakla kuşe kağıda güzel bir baskı yapmış. sanırım baskısı tükenmiş ancak denk gelirseniz es geçmeyin, açıp açıp sayfalarına bakmaya doyamayacağınız bir kitap.

    "okumak, düşünmek, seyretmek ve hayal etmek için harika bir kitap!" demişler kitabın ayracında. tam olarak öyle gerçekten de.