1. hayatı bir türlü düzene oturmamış ya da oturmadığını sanan, bu şekilde devam edenler var. gözü doymayan tipleri de bu kefeye alıyorum hadi. sizin enerjinize ve daim olan gülümseyişlerinize anlam veremez. hiç abartmıyorum bir keresinde; "neden yaşadığın onca olaya ve üzücü duruma rağmen sen gülebiliyorsun ama ..."demişti biri. insanın bazen elinde yere tutunmasını sağladığı tek değneğidir o gülüş. işte bunun farkına varamayan tipler bundan istifade eder ve tüm olumsuz duygularını, yaşadıklarını size belirli aralıklarla durmadan, usanmadan aktarır. gün sonlarında siz de en az onun kadar bezmiş olursunuz hayattan. kafanız karışır, aklınız almaz. bir kaç gün ya da bir dönem diyelim, bu şekilde devam eder. sonra genelde ne mi olur? hiç haberiniz olmaz ama o insanın bu sefer şen şakrak, gülümser vaziyette olduğunu görürsünüz. tuhaf bir şekilde duyguları size geçmiştir, olumsuz ne varsa. genel olarak "hayır" demekte kabileyetsiz bir kişilikseniz ve bu durumun farkında değilseniz bu şekilde bir döngü sürekli birbirini takip edecektir.

    bu tip insanlarla karşılaştığınız vakit genel olarak görür görmez bile bir huzursuzluk hali hissetmeniz olasıdır, bu kısmı bile sırf ayırt edici olabilir.

    ben bu hissi yaşadığım zaman gerçekten böyle anıldıklarını dahi bilmiyordum. ama o kadar çok çeşidi varmış ki biraz daha araştırdığım zaman. yaşamsal enerjinizin tükenmesini istemiyorsanız, size bu hissi yaşatanlardan en başta uzak durmasını bilin. kesinlikle araya mesafe koymak şart. en yakın dostunuz olması bunu değiştirmemeli. sizin hayatınız önemli ve bugünün tekrarı yok. iyi olabilecek bir günü-zamanı; bir başkasının sürekli ağlak haline, dert yanmasına, şikayetlerine, hırslarına teslim etmeyin. uzak kaldığınız halde durum devam ediyorsa bu sefer de açıkça, bu konuları konuşmak istemediğinizi dile getirin.

    konu hakkında derseniz şayet buradan bir miktar daha elde edebilirsiniz.