• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.36)
entelköy efeköy'e karşı - yüksel aksu
entelköy efeköy'e karşı” bir grup ekolojik aktivistin, mütevazi bir ege köyünde yaşamaya karar vermelerinin ardından orada kurulması gündeme gelen termik santrali engelleme çabalarının ve bu bölgedeki köylüler ile aralarında geçen komik ve çarpıcı olayların öyküsü.
  1. iyi olabilecekken yönetmen ve senarist tarafından katledilmiş bir başka yerli film.

    karakter (oyuncu değil) seçimlerinde dahi problemler olmasına rağmen filmi esas mahvedenler her şeyi salağa anlatır gibi anlatma merakı, yönetmenin kötü bir oyunculuk, kurgu ve görüntü yönetimi haricinde, ikide bir neresi olduğu belirsiz bir yerde, garip bir kervanda hikayeye dalması dersek yanlış olmaz.

    doğanın katledilmesini ise devleti kandıran muteahhitlere bağlayarak korkakça davrandığı gibi zararlı da olmuştur. eleştireceksen düzgün eleştir yoksa sus başkaları yapsın. bir de diğer insanları engelleme. senin yüzünden onlara inanmayacaklar.
  2. özetle köylülerin kendi topraklarında rahat rahat yaşamak için orayı ya termik santrallere ya da gene bir şekilde içine edecek turistik yapılanmalara kiralamaları gerektiği gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. hem o hikaye normalinde çok daha acı. artık köylü deyip cahil görülen insan da anarşiklerle bir olduğu halde sekiz kollu ahtapot kapitalistlerin ve başyardımcısı devletin askeri , polisi deviriyor onları. tabi bu komedi ama ben dertlendim neyse