• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
equals - drake doremus
başrollerinde kristen stewart ve nicholas hault'un yer aldığı bilim kurgu filmi. 2016 yilinda gösterime giren abd yapımı filmdir.
 1. hikaye biraz aşırma gibi olmuş. ada filmindeki ortamı al 1984'deki cinsellik karşıtı hareketle birleştir. sonra da senaryo diye karşımıza koy. yemezler.

  fakat görüntü yönetmenini beğendim. iyi iş çıkarmış gibi.
 2. equals, kendisinden önce yapılmış benzer filmlerin ve dizilerin kötü bir tekrarı niteliğinde. drake doremus kendi teknolojik distopyasının üzerine pek bir koymamış. kristen stewart da sağolsun bir kez daha, bu yapımda da kendisini oynamış.

  !---- spoiler ----!

  sanırım filmin en özel ve etkileyici olması gereken sahneleri iki insanın birbirine dokunduğu ve seviştikleri o ilk anlar olmalıydı. dokunmanın, hissetmenin kati surette yasak ve kusurlu görüldüğü bir toplumda yaşadıklarını da düşünürsek. açıkçası ben o anları tesirli bulamadım, dar açılı el, kafa vs. çekimleri abuk ve sıkıcı geldi.

  filmin sonu yeşilçam filmlerine kafa tutar cinstendi. herhalde taşkın duygular insana yanlış kararlar aldırır falan demek istediler. kör talihin ani iktidarına, bir anda saçma sapan kararlar almaya başlayan karakterlere, yanlış anlaşılmaların doğurduğu dönülmez sonuçlara gene de pek bir anlam veremedim.

  !---- spoiler ----!

  benim puanım 5.5'ten 6. tavsiye edemiyorum, türün çok daha başarılı örnekleri var. trailer