1. çoğunluk filminden beri sevdiğim oyunculardandır. babacan bir tipi olması onu halk rollerine cuk oturtuyor. bıyığını kesmemesi temennisiyle...
 2. sadece (bkz: gemide) filmi ile bile bizi bizden almıştır. ayrıca (bkz: takva) gibi bir filme de uyum sağlaması ayrıca taktirimi toplamıştır.
 3. filmlerde 3 dakika bile görünse insana vaaay efekti verdirten muhteşem oyuncu. (bkz: anlat istanbul)
  mavi
 4. türk sinemasından 5 kişi sayacak olsam onlardan biridir. 3 saatlik filmde tek başına oynasa gözümü kırpmadan izlerim. ağır içici gemi kaptanı, imam, mafya babası, çaycı, düğün salonu sahibi, fareli köyün kavalcısı,... bu karakterler birbirleri ile ne kadar alakalıdır? hayati boyunca aynı rolü oynayan oyuncuk!larda olan kibir ve magazin magazin dolaşma isteği kendisinde yoktur çünkü kalitesinin farkındadır. siz hiç "çok güzel atınlarım vaaar" diye bağıran kuyumcu gördünüz mü? diğer oyuncuyum diye geçinenlerle kıyaslandığında kendisi ne kadar altın ise karşısındaki bir o kadar "eskiler alırııım" diyenin aldığının değeri kadardır. işte bu yüzden hangi filmini izlerseniz izleyin zannedersiniz ki erkan can hayati boyunca o karakteri canlandırmış, sadece ona çalışmış. her birine ayrı duygu ayrı tip, büyüksün usta çok büyüksün. ölmeden önce kıymeti bilinmesi gereken dünya standartlarında biridir. benim için o kadar kıymetlidir ki recep ivedik'te konuk oyuncu olarak 30 saniyeliğine izleyeceğimi bilsem gider bilet alırım.
  xama
 5. benim gözümde nedense mahallenin muhtarları dizisindeki laz kahveci temel* rolünden çıkamamıştır. her rolünde birden 'uy uşağum' demeye başlayacak gibime geliyor, bu algıdan kurtulamıyorum. bahsettiğim roldeyken omzunda gezdirdiği maymunu çaydanlık ile son derece enteresan bir abimizdi.

  (bkz: çocukluk travması)
 6. bir filmde erkan can oynuyorsa sorgulamam seyrederim. aynı tercihi bir de morgan freeman için yaparım hiç pişman olmuşluğum yoktur.
 7. eminim bu yorumdan hoşnut olmayacak insanlar vardır ama benim gözümde en az kemal sunal kadar değerli bir oyuncudur.
  bozuk