1. sanki bize oruç tutuyorlar arkadaş, utanmadan bir de tahrik oluyoruz tuvalette zıkkımlansın diyor, erzurumda görmedik biz böyle bir şey diyor. ne olacak öldürecek misin kadını ramazanda sigara içiyor diye? haber şöyle:
  "erzurum’da cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan bir alışveriş merkezi önünde sigara içen üniversite öğrencisi kadın “ramazan’da bizi tahrik ediyorsun” diyen erkeklerin sözlü saldırısına uğradı. ihlas haber ajansı’nın (iha) geçtiği görüntülere göre, kadına tepki gösteren erkekler olaya müdahale eden trafik polislerine “bayansa bayan, burada milleti tahrik ediyor” diyor. kadın ise alışveriş merkezinin içinde sigara içmenin yasak olması nedeniyle kapı önünde sigarasını içtiğini, bunun üstüne hakarete maruz kaldığını ifade ediyor. bunun üstüne araya giren bir kişi “sigara içmek istiyorsan gidip tuvalette de içebilirsin, burada milleti tahrik etmeye hakkın yok” deyince “tuvalette sigara içmek yasak” cevabını alıyor. olay yerine gelen polisler kadının şikayetçi olduğu kişiyi karakola götürürken, kadın da daha sonra başka bir polis aracıyla karakola gidiyor."

  sigara içen kadına taciz
 2. hiç bir fakirin, yanında yemek yedi diye adamı dövdüğü duyulmamıştır. kitlelerin tuttuğu şeyin ne olduğu tekrar gözden geçirilmeli.
 3. bu insanların tahrik olmadıkları şeylerin bi listesi yayınlansa da ona göre davransak toplum içinde. iki gün sonra otobüste kitap okuma tahrik oluyorum diyen de çıkabilir. hatta ben bazen gerçekten oluyorum yani yerine göre mis gibi oturmuş orda kitabını okuyor biz ayakta büzüşmüşüz falan.
  abi
 4. oruc tutuyorum diye kendinde o sigara icen kadina saldirma hakkini goruyor... bu zihniyete sahip insandan ne beklenir ki.. tutma kardesim sen oruc falan
 5. müslüman inananlar için ramazan aynı zamanda içsel bir terbiye ve arınma süreci değil midir? aksine birilerinin içinde tahammülsüzlük, öfke, nefret ve şiddetle bağlantılı ne kadar kötü duygu varsa ramazanda ortaya çıkıyor. turnusol kağıdı gibi bir ay.
 6. r2-d2