1. bu durumda yakmaya gerek yok çünkü başları kesilince zaten ölürl...
  ah özürdilerim mantık aradığım şeye bakar mısınız
  günaydın herkese
  parov
 2. selefîlik adlı mezhebin (ışid’ciler arasında yaygın) görüşü. yakmak, duvarın altında öldürmek vb. şeylerin kaynağı ise hadislerdir. (bkz: Sahih-i Buhari)

  bu zihniyetin komşusu vahhabilik ise suudi arabistan’da yaygındır. ama bu araplar o kadar sahtekârdır ki, kraliyet ailesine mensup gay prensler, ifşa olmalarına rağmen basit cezalar alırlar.

  örnek: 2010'da gay bir suudi prens, alkolun etkisiyle öfkelenip sevgilisini öldürüyor. sonra yapılan soruşturmada kendi kimliği de ifşa oluyor. ancak sadece ev hapsi cezası alıyor. ee hani kafa kesme? duvar altında öldürme? yakma hani?

  işte bunlar ikiyüzlü. islâm coğrafyasında fakir bir eşcinsel isen ya öldürülüyorsun, ya da en hafifinden hayatının içine ediyorlar. ama zenginsen göstermelik bir ev hapsine çarptırılıyorsun. muhtemelen sonra gizlice yurt dışında yaşıyorsun.
 3. bir adam, ingiltere' nin göbeğinde böylesine bir vaaz veriyorsa... ya da verebiliyorsa, bununla ilgili bir tanecik teorim var.

  bu kişi (ya da kişiler), birilerinin adamı ve ortalıkta bu haberi yayma pahasına çalışanlarla birlikte ileriye dönük bazı olaylar çıkması adına bazı yaptırım çabalarının piyonu belki de.

  para çeviriciler, ortalık karışık olmazsa iş yapamazlar. durgun suyu sevmezler çünkü. önce birileri tarafından tehlikeli, abzürt veya insan haklarına aykırı bazı düşünceleri savunan birini kullanırlar, ona taraftar oluştururlar, güçlendirirler, sıkıntı çıkarttırırlar. sonra da önlem almak adına yaptırıma zorlarlar. işid nasıl çıktı, ortadoğu nasıl karıştırıldı, ülkemizin doğusu nasıl bu hale geldi, bir de buradan düşünmek gerek belki de.

  şimdi belki de sırada bu kişiye karşı başka bir tehlikeli kişileri bulmadadır kim bilir?
 4. şimdi sen bu adama kızmayacaksın arkadaşım. bu adamın üstünden oyun oynamak isteyen, para kaldırmak isteyen varsa ona da kızmayacaksın. sen bu olayın merkezindeki, tüm bunlara sebebiyet veren şeye kızacaksın. bu adama bunu düşündürten şeye kızacaksın. bu yollarla bir şeyler kazanmak isteyenlerin neyi kullanarak amaçlarına ulaştığını görüp ona kızacaksın. bu şekilde kötüye kullanımı kolay, kötüye yöneltme gücü çok yüksek ve oldukça müsait olan şeye kızacaksın.

  ne olduğunu söylememe gerek var mı hala? bu dini sistemin nasıl kolayca kirletici olarak kullanılabildiğini görmemize gerek var mı daha fazla? bozuk, asla evrensel olamamış ve dahası eksik bir sistemi güzelmiş gibi, "onlar gerçek inanan değil" gibi göstermeye gerek var mı hala?
 5. inanca,hoşgörüye,özgürlüğe en önemlisi de insanlığa dair son kırıntılar