1. hiçbir zaman mevcut sevgili kadar sıkıntı veremeyecek olandır.
 2. bence artık sen de herkes gibisin.
 3. hatalarını anlayan türdense kafa karıştırıcıdır. hayatı,davranışlarını sorgulatır.sonu ne olacak diye düşündürtüp durur sağolsun. en özlediğim şey sohbetidir.
  (bkz: sevgiliyle sohbet etmek)
  mavi
 4. dost olsun, sevgili olsun, kız veya erkek olsun farketmez.

  bir gün gidecek olan asla gelmemelidir.

  vakitsizce gitmiş olan da asla geri dönmemelidir.

  hiçbirimizin duyguları ve hayatı oyuncak değil.
 5. bilinmeyen numaraların kimden geldiğini bildiğin durum.
 6. hiçbir zaman nefret etmedim, ettiğimi sandığım zamanlarda bile. şimdi de ona karşı içimde ne nefret, ne kızgınlık, ne de sevgi var. sadece teşekkür edebilirim, geçirilen güzel günler için. umarım mutludur, hayatındaki problemler düzelmiştir, güzel olanlar daha da güzelleşmiştir.
 7. haklarında -bana yaptıklarına ve onlara yaptıklarıma rağmen- hiçbir şey (nefret, sevgi, öfke vb.) hissetmediğim bir grup insandır.
 8. yeni erkek arkadaşı veya platoniği yakan mahveden şeydir.
 9. bin türlüsü vardır. gülümseyerek hatırlanan, iyi dilek dilenen, benden uzak allah'a yakın olsun denilen. kimini görüp yapay bir tebessümle geçiştirirsin, kimisini ise görüp mutlu haberlerini duymayı umarak tatlı bir gülümseme selamlarsın. kimisi uzaktadır ama hep iyi dilersin arkasından her neredeyse, kimisi de ah o kimileri işte uzaktadır ve hep orda kalsın istersin.
 10. bir kadının ah'ını aldıysa işleri denk gitmeyecek olandır. bir kadın "bittin olum sen" diyorsa bittiniz hazırlıklı olun.
  kadınlar için ise söylenecek olan; bittiyse modernize ayağına eskileri bi zahmet düğünlerinize çağırmayın. -ama biz iyi arkadaşız. -geçiniz anam, geçiniz çocuğum..
  o değil damat zor durumda kalıyor, nasıl tebrik edilecek? damatçım tebrik ederim ayşe iyidir hoştur bıyık altı sırıtma vb. mini sıkıntılar.