• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar orhan kemal
eskici ve oğulları - orhan kemal
türk edebiyatının büyük ustası orhan kemal, en yetkin kitaplarından biri olan eskici ve oğulları'nda ekonomik koşulların nasıl da aile bağlarını zorladığını ele alıyor. edebiyatımızda her zaman emeğin, umudun, aydınlığın yanında tavır almış olan orhan kemal, insan eliyle kurulan çarpık düzenin nasıl da insanın kendini yozlaştırdığını en iyi dile getiren yazarlarımızdan biri. eskici ve oğullan, ekonomik zorluklar nedeniyle çözülmenin eşiğine gelmiş aile ilişkilerini tüm canlılığıyla gözler önüne seriyor.orhan kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. orhan kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan orhan kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. ilk 20-30 sayfadan sonra kotu sonla bitecegini dusunerek okumak istemedigim, ancak yine de sonuna dek elimden birakamadigim orhan kemal eseri. cukurova'nin zengin dilini cok guzel yansitan bir kitaptir ayrica bu.

  (bkz: eskici dukkani)

  13/01/2011
 2. eskici ve oğulları ,çukurovanın yaşar kemal den sonra dilini çok güzel kullanan ve çukurovayı anlatan romandır. beğenerek okuduğum ve elimden bırakamadığım romandır. çukurova dönemini ve yöresini anlamak için ideal bir kitaptır.