1. çok nadir bulunan,bulunduğu zaman katlanıp saklanılması gereken kızlardır.yanındayken sürekli gülümsemenize neden olurlar,candırlar.
 2. bulunabilirliği espri yapabilen erkeklerle aynıdır.
 3. her bireyin kendisine ait bir espri anlayışı vardır. yani herkes espri yapabilir, yaptığını zannetmez de. aslında esprinin düzeyi belirleyicidir burada. karşınızdaki insana siz, "evet espri yapabiliyor" diyorsanız bu sizin espri anlayışınızın uyuşması anlamına gelir. hayatınıza girecek olan kişi de ilk bu noktaya odaklanın, küçük gibi görünen ama çok önemli bir faktördür.
 4. bir kızın espri yaptığına kanaat getirmek için söylediği bir şeye gülebilmek yeterlidir. ama söylediği bir şey kahkahalar attırıp birkaç gün aklımdan çıkmıyorsa işte o sağlam espri yapıyordur. ama bir kız espri yaptığını zannedip o durumdaki söylenecek en klişe sözü söylerse kusura bakmasın sınıfta kalır *. onun yerine hiç espri yapması yapılanlara gülsün daha iyi.
  jimi
 5. başlığa konu olmuş kadınlardan biri olduğumu düşünmem bile bir espridir...

  bir de açıklama yapmak zorunda kalmasam keşke...
 6. normal kadındır. niye kategorize ediyorsunuz bizi kuzum?
 7. en az espri yapamayan kadın ya da espri yapabilen erkek kadar doğaldır, seviyoruz kendilerini.

  yalnız;

  !---- spoiler ----!

  çıkıntılık yapmak istemesem de yapacağım; buranın diğer sözlüklerden farklı olduğunu düşündüğümden konduramıyorum böyle seksist başlıkları buraya. sanki ülkedeki erkek nüfusu recep ivedikvari eprililer yapan ve gülen insanlardan oluşmuyormuş gibi kadınlar dert olmuş. evet bende seksist bi yazı yazmış bulundum. yazarım affetmem.

  !---- spoiler ----!
 8. zeki dolayısıyla da yalnızdırlar. eğer bir de güzelseler pamuklara sarılıp nadide birer çiçek gibi büyütülmelidirler. evet çünkü kadınlar çiçektir. amma velakin, güzel ve zeki kadınlar sürekli ağlarlar, bu sebepledir ki zordur onlarla mutlu olmak, onları mutlu etmek. öyle kolay kolay da yüz vermezler. zaten bazıları da kezban olduğundan elde kalan bir kaç ortalama tiple idare edilmeli, mümkünse koruma altına alınmalıdırlar. tamamı çok zeki, kültürlü, esprili, nazik, on parmağında on marifet olan kusursuz beyefendilere layık olamasalar da hiç değilse çabalamaları da taktire şayandır.

  evvveettt, bugün de seksizmin dayanılmaz cazibesine kapılıp genellemelerimizle aydınlandığımıza göre artık huzur içinde dağılabiliriz.
 9. direk bak aklıma gelebilen tek isim: fatma. ha sizler tanımazsınız orası ayrı.
  bi insan sürekli mi doksana takar yahu ?
  ben hayatımda bu kız kadar bu işin hakkını verenini görmedim.

  dipnot: efsane tatlı oluyorlar.
  kuz