• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
Yazar Ayfer Kafkas
esrarname 1 yasak ilmin kitabı - ayfer kafkas
bildiklerin, gördüklerinden ibaret ama her şeyi görüyor musun? işte sana görmediklerini vaat ediyorum, iyice düşün, istiyor musun...

iranlı büyücü tir-i danende tarafından, yüzyıllar önce kaleme alınmış bir kitaptır esrarname. içindeki çeşitli büyü ve tılsımlarla sahibine sonsuz imkânlar sunan, ölümsüzlüğün kapısını aralayan, alabildiğine gizemli ve bir o kadar da tehlikeli bir kitap...

esrarname'nin beraberinde getireceği karanlığın farkına varan âlimler, eseri ortadan kaldırmak için ne kadar emek sarf etseler de başaramaz, sadece ikiye iki bölebilirler.

18. yüzyıl osmanlısına, germiyan topraklarına kadar ulaşır esrarname'nin parçaları. kitabın bir yarısı nagehan'dadır. nagehan, esrarname vasıtasıyla edindiği insanüstü güçleri iyilik adına kullanır, geceleri esved ismiyle, kara kıyafetleriyle sokaklarda, halkın güvenliği için hırsızın haydudun peşine düşer. esrarname'nin diğer yarısı ise muntazar adlı bir büyücüdedir. nagehan elindekini ne kadar insanlığın iyiliği için kullanmak istiyorsa; muntazar da tam aksi yönde kara büyülerle uğraşmakta, ölümsüzlüğe ve sonsuz zenginliğe ulaşabilmek amacıyla kötü emellerine alet etmektedir kitabı.

esved ve muntazar arasındaki çarpışma günbegün yaklaştıkça, tir-i danende zamanından bu yana kitabın peşinde olan kötücül cin asfar, esrarname'nin iki yarısını da ele geçirebilmek için hem nagehan'a hem muntazar'a türlü oyunlar oynamaktan geri durmayacaktır.

ince detaylarla bezeli tarihî dokusu, türlü gizem ve aksiyonla dolu kurgusuyla esrarname, fantastik tarihî kurgu türünün hakkını başarıyla veriyor.
  1. kitabın bir de 2.si var.. esrarname 2: kayıp ruhun zindanı... gayet akıcı ve güzel bir seri...