1. bana kalırsa en geçerli bahanedir. sosyal hududunuzu genişletmek için en geçerli bahanedir hem de. normal koşullarda insanlar tarafından kabul edilmeyecek bir davranışı estetik sayesinde kabul ettirebilirsiniz.
  2. güzelliğin göreceli olması fikrinden kaynaklanan bir karmaşadır. güzel olan uyumlu olandır dersek, çevresel koşullara uyum sağlayan şeyler estetiktir deriz. bu durumda göreceli olmaz, değişken olur. uyumun esas olunması, toplum konusunu ön plana atar ki bu noktada sanat sanat içni değil toplum içindir diyebiliriz.

    çevresine uyum sağlamayan şeye başlı başına estetik dersek de sanatta çığır açmış oluruz, çünkü öyle bi sanat yok. mesela serginin ortasına pisuvar koyan adam aslında sanatın çevreye uyum şartını ortadan kaldırmak istiyor.

    burada benim asıl kafama takılan şey eğer estetik çevreden bağımsız başlı başına bir unsur ise bu evrende estetik olmayan herhangi bir şey gösterebilir misiniz? her şey kendine göre güzeldir. başlı başına güzel olmak da böyle bir şey. toplumu ve uyumu ortadan kaldırsak ne güzel ne de estetik diye bir şey kalır. demek ki güzellik göreceli falan değil, uyumlu olandır. estetik uyumdur.
    abi
  3. Önceki Hayatınızı değiştirmese şeklinize düzenlik getirmeye çalışan insanların yaptığı meslektir. Özellikle bayanların görünümlerini değiştirmek için milyarlar harcadığı operasyonlardır . bununla birlikte bayanların Bayan plastik cerrah bulmaları bazı estetik operasyonlarında onları daha çok rahatlatır. kadın plastik cerrahlar da var bunun için nadirde olsa kendi burun estetiğimi yaptırdığım . Dr.Belma Şahin Bunlardan birisi ve bence işini en titiz yapan cerrahlardan birtanesidir. tecrübe ile tavsiye edilir. http://www.belmasahin.com/