et


 1. protein ağırlıklı besin. vücudumuzun uretemedigi bazı aminoasitleri et ve baklagillerden sağlıyormusuz. haftada 2 3 kez yemek saglikliymis.
 2. ülkemizde halkımızın fiyat pahalılığından dolayı tüketemediği protein kaynağı. hani kaliteli etten falan da bahsetmiyoruz. bonfile gibi, dry aged usulü bir eti dile getiremiyoruz bu ülke de. kaldı ki, sözde hayvancılıkla uğraşan bir ülkeyiz yazık...
  sekiz
 3. kendimi bildim bileli sadece et yiyorum. ağırlıklı olarak kırmızı et. bir kısmıyla askerde sınıf okulunda tanıştım ama çoğu sebzenin tadını bilmem. hangisi hangisidir karıştırıyorum.

  fındık, fıstık, badem, antep fıstığı toprak kaynaklı tek diyetlerim. her gün 4-5 avuç yerim. benim avuçlarım biraz büyük.

  hiç vitamin, mineral eksikliği vs. yaşamadım. vitamin testleri yaptırdığımda değerlendirenler ne kullanıyorsunuz, bu değerler çıkamaz derler. yaklaşık 6 ayda bir baktırırım. kolestrolüm, trigliseritim, şekerim yok. kc değerleri normal.

  düzenli yüksek doz omega 3, coq10, alfalipoicacid ve çok yüksek doz çinko kullanırım. doktoruma sordum, hangi markaları kullanıyorsun dedi. günler sürecek bir takım efor sarfedeceğim işlere girişecek olacak olursam performansımı arttırmak için aralıklarla 2-3 l-carnitine çiğnerim.

  coq10'i çok abartmayın, qt sıkıntısı olabilir. l-carnitine'i abartmayın cayır cayır yanarsınız ve balık korkarsınız.

  c vitamini de kullanmak istiyorum ama hep sallıyorum.