• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
ev yapımı sihirli değnek - şermin çarkacı
"Bir sihirli değnek gelse, dokunsa omzuna. Bütün hayallerin tek tek gerçek olsa. Yapmak istediklerinin hepsi kendiliğinden olsa. Sen "açıl" demeden açılsa bütün kapılar ardına dek, geçip gitsen hedeflerine doğru hiç çaba sarf etmeden.

O sihirli değnek sadece seni değil, hayatındaki diğer insanları, seni üzenleri, kıranları, düşündürenleri, yoranları da değiştirse. Herkes bir anda senin hayalindeki gibi bir kimliğe bürünse. Bir sihirli değnekle bütün yolları açsan, bütün sorunları çözsen, bütün mutluluklar senin olsa..."

Elma Yayınevi, Şermin Çarkacı'nın yeni kitabı Ev Yapımı Sihirli Değnek ile tekrar buluşuyor okuyucusuyla… Yazar kendi deneyimlerinden yola çıkarak mutluluğun tarifini veriyor ve "Kendimizi tanıyıp, kendimize inanıp, kendimiz için özene bezene, itinayla, sabırla bir sihirli değnek yapacağız." diyerek başlıyor anlatısına. Geçmiş zamanların tadını hatırlatan, yüzümüzde gülümsemeler oluşturan bir anlatı bu…
(http://www.dr.com.tr/Kitap/Ev-Yapimi-Sihirli-Degnek/Sermin-Carkaci/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000682608)
 1. şermin çarkacı'nın, nam-ı diğer "oyuncu anne"nin kendince ve kısa kısa olarak, kulp, gökyüzü, hayat, üretmek gibi olguları, eylemleri monolog olarak anlattığı, zihni yormadan umut aşılayıp cesaretlendirme niyetli, iyimser kitabı.

  beğendiğim," bakma" kısmından bir alıntı yapayım :

  "...
  çoğu mutlulukta gözümüz kalıyor evet. imreniyor, özeniyoruz. fakat kimse kalkıp silkelenmeyi, kendine gelip gününü güzelleştirmeyi, kendini iyi hissettirecek şeyler yapmayı akıl edemiyor. siyah beyaz ve derin derin uzaklara bakan dalgın ve bedbaht bir fotoğrafı kendine yakıştırıyor da rengarenk balonları taşıyan ışıl ışıl bahar fotoğrafları başkalarına yakışıyor sanki. insan baktığında şunu düşünüyor. yahu hiç mi iyi bir şey yok? hiç mi umut yok?
  ..."