1. spor salonuna gidecek vakti olmayan ve gitmek istemeyenlerin tercih ettiği bir durumdur. Baştan söylemek gerekirse tabii ki spor salonlarındaki hareketlerin hepsini yapmanız ve dolayısıyla aynı verimi almanız mümkün değildir. Fakat ben evde vücut geliştirilmez diye düşünenlere de inanmıyorum. Yakın zamanda iki dumble ve kapı eşiğine asılan barfiks çekmeye yaran bar aldım ve çalışmalarıma başladım. Gelişme olduğunu hissediyorum ve fakat beslenme ile eş zamanlı yapılmaz ise bir sonuç alınabileceğini düşünmüyorum. Belki denemek isteyen olur diye bazı youtube kanallarını yazarak entryimi bitirmek isterim.

  Hakan Fitness : Bu arkadaşın programı hoşuma gitti ve dolayısıyla şimdilik bunun egzersizlerini takip ediyorum.
  https://www.youtube.com/channel/UCaaE5_fHPYm_BYt3AjDFWYg

  AĞIRSAĞLAM
  https://www.youtube.com/user/agirsaglam

  SAVAŞ CEBECİ: Kendisi evde vücut geliştirmeye karşıdır fakat çok faydalı bilgilendirmeler yapmaktadır.
  https://www.youtube.com/user/savascebeci

  İleride birşeyler yapabilirsem buraya editlerim.

  Ek bilgi: Dumbleları heryerden bulabilirsiniz. Kalite açısından çok büyük fark yaşayacağını düşünmüyorum ama bar ı her yerden almanızı tavsiye etmem. Benim kullandığım bar şu: http://www.hepsiburada.com/delta-nikel-krom-kapi-barfiksi-mekik-cekme-aleti-ds-800-p-SPORDELTA384 (hepsi burada reklamı yapmak amacım değil belki başka yerlerde daha ucuza bulursunuz araştırınız.)

  gelişim editi 1: geçirdiğim ufak hastalığı saymazsak haftada min 3 max 5 gün çalışalı 1,5 ay oldu. vücudumdaki gelişimi bölge bölge değerlendirecek olursam kol, omuz ve göğüs kaslarımda çok ciddi bir gelişme oldu. ölçülerini de zamanla yazacağım buraya ama şunu söyleyebilirim. evde bu iş olmaz diyenler yanılıyormuş arkadaşlar, çok da güzel oluyormuş. fakat dumble ağırlıkları hafif gelmeye başlıyor bir noktadan sonra ağırlıkları arttırmanız gerekiyor. bunun için dumble almadıysanız ağırlıkları ile oynanabilen dumblelardan almanızı tavsiye ederim. tabi bu kadar kısa sürede six pack çıkmadı henüz ama karın kaslarım sertleşti. en zor olan six pack çıkartmak diyorlar. gerçekten öyle galiba ama pes etmek yok. evde çalışmanın dezavantajı ise bacak kaslarımı geliştirecek hareket bulamadım. o yüzden bacak kaslarımda çok ciddi bir farklılık yok. benim kilom boyum ile orantılı, göbeği olmayan biriyim. dolayısıyla belki bu yüzden hızlı şekilde ilerliyor olabilirim. ama dediğim gibi evde de oluyormuş bu işler. tekrardan yazarım.

  ekstra alet gereksinimi editi 2: direkleriniz ile biletleriniz arasındaki bölümü çalıştırmak için el yayı almanızı tavsiye ederim.

  keşke yapsaydım editi 2: evde çalışmaya başlamadan önce vücut ölçülerinizi alın. (kol genişliği, bel genişliği, bacak ölçüleri genişliği vesaire) ileride nereden nereye geldiğinizi bilmek isteyebilirsiniz.
 2. bizim memlekette evde gelişse gelişse vücudun bir parçası gelişir oda göttür.