1. uzayda geçen mmo sandbox oyunu. oyun baya eski olduğu için düşük seviyeli bilgisayarlar çalıştırabilirken aynı zamanda durmadan güncelleme almasından dolayı güçlü bilgisayarlarda diğer oyunlar kadar iyi olmasada yeterince doyurucu grafikler sunuyor.
  oyunda bulunan geliştirmeler zamana dayalı fakat bir günlük oyuncu da on yıllık oyuncu da filo için büyük önem teşkil edebiliyor. yetenekler (*:skill) tamamen pasif, stat veya modül kullanma imkanı veriyor. tüm yetenekleri yapmanız gereken süre yüzünden pek mümkün değil. yetenek ağaçları kişiden kişiye değiştiği için farklı bir deneyim oluşturuyor. insanlar ihtiyaç durumlarına göre yeteneklerini güçlendiriyor.

  aylık ücreti olduğu halde oyun içi para birimi (*:isk) ile otuz günlük oyun süresi ekleyen plex adlı eşyayı alabiliyorsunuz.

  oyunun topluluk tarafından oluşturulmuş yaşayan bir ekonomisi ve diplomasisi var ve her şey oyuncular tarafından sağlanıyor. oyunu uzun süredir oynayan ya da büyük gemi kullanan yeniyor diye bir kaide yok.

  ilk bir (*:veya iki ) ay sıkıcı geçebilse de sonrasında çok sarıyor. tabi oyunu sadece kendi başına oynamak istiyorsa pek tercih edilmesi gereken bir oyun değil(*:bana göre) sonuçta oyunun zevki güzel bir şirkete(*:corporation ) girdikten sonra çıkıyor. burada yabancı dil devreye giriyor çünkü türk oyuncu sayısı gayet az.

  yapabilecekleriniz çok geniş ben her ne kadar topluluk ile oynamayı sevsem bile bazı insanlar tek başlarına istasyondan ayrılmadan oynuyor. isteğinize bağlı olarak korsan, avcı, nakliye, ticaret, üretim, maden, koruma, keşif, kiralama, kredi senetleri verme, görev yapma, npc avlama, dolandırıcılık gibi meslekler ile para kazanmak mümkün.

  oyunun kuralları yok denebilecek kadar az. örneğin dolandırıcılık serbest. yeni başlayanlara yardım etmek için birçok şirket ve insan var.

  ayrıca yakın zamanda alacağı güncelleme ile çok fazla yenilik geleceğini ve oyuncu dolacağını tahmin ediyorum.