• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
evren bozması - anıl nişancalı
"içimde bir korku var. korku da değil. daha çok endişe. ideolojiden korksak kitap okumazdık. yol boyu polisin orantısız şiddetinden dolayı gözünü kaybeden insanların haberlerini okuyarak hedefe doğru ilerliyorum. sonunda harbiye'ye vardığımda gördüğüm manzara dünyanın en güzel vahşeti gibi. şu anda paralel evrende beni hiçbir şey şaşırtamaz. bir yanda vahşetle bir biçimde insanlara kapsül kapsül gaz atan polisler, bir yanda da en güzel halleriyle ele geçirdikleri dozerle tomayı kovalayan çarşı grubu. kalabalık gruplar halinde zigzag yaparak, polise şaşırtmacalar vererek galatasaray meydanına kadar ulaşıyoruz. "

aşka düşmüş bir insanın gözüne dünya çok başka renklerde görünebilir. peki ya sadece aşık olan bir adamın gözünden istanbul ne kadar renkli olabilir? bir insan algısının sınırlarını zorlar ve gördüğü gibi değil de istediği gibi algılamaya karar verirse ne olur? ve en önemli soruya dikkat edin, bir yalan ne kadar kontrolden çıkarsa amacını yitirir? anıl nişancalı ilk romanı evren bozması'nda ergenliğini yeni atlatmış bir roman kahramanın maceralarıyla bu soruların yanıtlarını veriyor. evren bozması kendisini yazar olarak lanse eden yalancı bir aşığın rock müziğini, bilin kurguyu ve çizgi romanları her santimini alet ettiği hikayesiyle tam bir kontrolden çıkış belgesidir.
  1. kitap içinde kitap gibi bir hikayesi olan, ayrıntı yayınları çıkışlı bir yeraltı romanı. hikayenin sonu, yazıldığı sırada gezi olaylarının çıkması ve durumlara yazar tarafından kayıtsız kalınamaması sebebiyle değiştirilmiştir.
  2. içerisinde bir karakter olarak bulunduğum kitaptır. sayesinde türk edebiyatının milyonlarca karakterinden biri oldum ve bu çok özel durumu ömrüm boyunca unutmayacağım.