1. 5 kasım 2010 tarihinde kurulmuş popüler bilim topluluğu. odtü menşeili olup, kendi deyimleriyle popüler bilim yayınlarından biraz daha akademik, akademik yayınlardan biraz daha popüler bilim yayını yapan oluşumun temel amacı bilimi halkın anlayabileceği bir dille olabildiğince çok kişiye ulaştırmaktır.

  resmi sitesi: http://www.evrimagaci.org
 2. amatör bir topluluktur. ancak vizyon sahibi bir kaç yönetici sayesinde gayet iyi işler yapmaktadır.
 3. son zamanlarda gerçekten ilgi çekici ve sık paylaşım yapan bilim topluluğu. beğenerek takip ediyoruz.
 4. ismi sizi yanıltmasın. zira bu site sadece biyoloji ve evrim sitesi değil, astrofizikten örgüt psikolojisine kadar çok çeşitli bir yelpazeden sağlam ve güvenilir bilgilerle yolumuzu aydınlatmaktadır. varolsun!
 5. şuan facebookda yayında olan bütün diller içindeki en büyük evrimsel biyoloji sayfasıdır. sitenin idari yöneticisi ve kurucusu çağrı mert bakırcı' nın yazmış olduğu evrim kuramı ve mekanizmaları kitabı da 3.üncü baskısını gerçekleştirmiştir.
  hubot
 6. 2012 yılından beri severek takip ettiğim, şuana kadar ki elektronik-internet üzerinde bilim odaklı yapılan en iyi çalışma olduğunu söylemeliyim. bu oluşum, insana popüler bilim alanında çoğu merak ettiği bilgiyi sunmaya çalışıyor ve bunu en iyi şekilde tek başına başarıyor. gerçekten taktir edilesi ve hayran olunası bir olağan üstü çalışma kendilerini akademik çalışmalarımdan vakit buldukça takip etmeyi unutmuyorum. sizler gibi popüler bilim sitesi ülkemize daha çok lazım.
 7. yardımcı kaynak olarak makaleleri okuyup notlar aldığım yararlı bir site. emekleri ve sundukları içerikler bakımından ülkemizde takdir edilesi sayılı oluşumlardan. bazı ufak eleştirilerim var fakat onlar buranın konusu değil. başarılarının devamı dileğiyle..
 8. Türkiye'nin en güzel içeriklerine sahip sitelerinden biri.
  Makaleleri olsun, bakış açıları olsun, yorumlama kabiliyeti olsun, dikkatimi çeken ve beni saatlerce bilgisayarın karşısından kaldırmayan site.
  Bilim kaynaklarına ulaşmanın bu kadar kolaylaştırılması ise gerçekten çok büyük bir adım ve iyilik zannımca.
  evrim ağacı
 9. eşcinsellik ve evrim bağıntısı hakkında en donanımlı makalelere sahip site.
  şu
 10. politik ortamdan bir an olsun sıyrılıp okundukça, gerçekten ufuk açıcı bilgiler edinilen site.
  'süphanallah kardeşim,ibretlik paylaşım' yazasım geldi çoğu makalenin altına ama atayizler bilgisayarıma virüs gönderirler diye korkup yazmadım.