• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
extras
extras, 2005 yilinda bbc'de yayina baslayip 2 sezon yayinlanan ve bafta, emmy, golden globe gibi bircok odul almis basarili bir yapim. dizi ismini, film setlerinde figuran rollerde gorev alan “extra” lardan aliyor.

dizinin ana karakteri andy millman, extralarda rol alarak gecimini saglayan ama ilerde gercek bir aktor olacagina dair umudunu hic kaybetmeyen eglenceli bir karakter. ana karakterimiz, en iyi arkadasi maggie jacobs(ashley jensen) ile gercek bir rol alma hayali ile setlerde gezinirken, her seferinde cikan aksilikler ve yanlis anlasilmalar karakterlerimizi cok zor durumda birakiyor.
  1. büyük ingiliz dehası ricky gervais'in the office'e kıyasla daha az bilinen dizisi. her bölümünde bir ünlü konuk olur ve tıpkı the office gibi 2 sezon ve 1 yılbaşı özel bölümünden oluşur. mizah olarak the office'e yakındır, baş karakteri oradaki kadar ezik değildir ama ricky gervais yine kendini yerin dibine sokmayı başarır ve yine bir yandan gülerken bir yandan da içinizde bir acıma hissi oluşur.

    ayrıca ashley jensen adında çok tatlı bir iskoç da barındırmaktadır. aksanı, hareketleri ve başarılı oyunculuğuyla sevdirir kendisini.