1. En naif şarkıların sahibi olan, bana göre en başarılı yılları hüsnü arkan ve feyza erenmemiş'in solist olduğu zamanlar olan harika grup. Gruptan ötesi kimi için..

  Benim en sevdiğim şarkısı ise "leyla"dır herhalde. Olmayadabilir. Belki de "gemi"dir.Belki de "yastıklı şarkı"dır. Belki de... Neyse şunu şuraya koyayım.
  http://m.youtube.com/watch?v=FbjxsHsi2ks
 2. bu dünyaya ait olmayacak kadar güzel şeyler dinlememize vesile olan yadigar grup.
 3. ölmeden şiir gibi seslerini canlı canlı duyabildiğime çok memnun olduğum güzel insanlar topluluğu. klasiktir benim için, bir gecenin 3'ünde dinlenecek şarkılar vardır. gecelerin 3'lerinde kendiliklerinden de insanın zihninde belirebilirler bazen. işte birçoğu ezginin günlüğünden.
 4. en sevdiğim türk müzik grubu.
  tek bir günüm bile şarkılarını dinlemeden geçmez. hemen hepsini çok severim, bazılarını tutkuyla severim.
 5. masal gibi ya bu grubun şarkıları cidden dinlediğim her şarkısında başka dünyada buluyorum kendimi
 6. dinleyicileri derdi güzel insanlardır genelde.
  yıllarca istanbulu ezginin günlüğü şarkılarıyla düşündüm.
  hayal kırıklığına da uğramadım hani,dinlediğim şarkılarda yaşar gibiyim.
 7. herkesin bir şekilde fark etmeden duyduğu, (bkz: sigaramın dumanına sarsam) ve (bkz: kadıköy) şarkılarına bayıldığım grup. ama asıl şoku 1982'de kurulduklarını öğrendiğimde * yaşattılar.
 8. türkiye'de özgün müzik (alternative) denilince ilk akla gelen gruplardan biridir. aynı zamanda özgün müziğin ilk icracılarından birisidirler.

  hayatın içinden ögeleri konu edinen ve küçük şeylerde büyük detaylar yakalayan kendilerine has güftelerini, bir o kadar hoş besteleriyle bütünleştiren sıradışı bir müzik grubudur. beste ve güfteleri nadir göktürk ile hüsnü arkan ikilisi yapmaktadır. hüsnü arkan, feyza erenmemiş, ebru kalabas, eylem atmaca* grubun solistliğini yapmış ve vokallerinde yer almış isimlerdir.

  albümleri, kavanoz dipli dünyada turşusu kurulacak şeylerdendir. ezginin günlüğü, beni bana anlatandır.

  websiteleri efendim: ezginingünlüğü.com