• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.75)
face/off - john woo
fbı ajanı sean archer, sadist bir terörist olan castor troy'un los angeles'ta sakladığı biyolojik silahın peşine düşer. archer, oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu troy'u ele geçirir ve onun yüzünü alarak terör çetesinin içine girmeyi planlar. ancak öldüğünü sandığı troy komadan çıkarak archer'ın labaratuvarda bıraktığı yüzü ameliyatla kendine taktırır. archer, teröristlerin arasında kalırken, troy da archer'ın ailesinin içine sızar.
 1. nicholas cage filmleri arasında ki favorim. aksiyon filmlerinden en iyisi. baş karakterin hem iyi hem kötü rolünü bu kadar iyi oynaması takdire şayandı.
  ayrıca ne kadar doğru bilmiyorum ama...
  !---- spoiler ----!
  prof. dr. ömer özkan, dünyadaki ilk yüz naklini yapan cerrahtır. kendisi ameliyat öncesi bu filmi izlediğini söylemiştir.
  !---- spoiler ----!
  coollandın düzeltmesi ile ek bigi: ilk tam yüz nakli 2010 yılında ispanya'da yapılmış.
 2. kusur aramaya kalkınca "olum iki gün daha sabredemediniz mi, adam kalkacakmış işte"
  ve hapishane kaçış sahnesi komple "öhh amuğoym" dedirten, bunları kanıksadıktan sonra kusursuz bir polisiye-aksiyon filmi olarak tam not alacak olan filmdir. aynı filmde her iki rolünde hakkını veren nicolas cage ve john travolta'ya gelirsek, birbirlerini çok iyi oynamışlar.

  filmi izlerken empati yapmaya çalışmak hatasına düşmemek lazım. düşünürken filmi kaçırıyor insan. hangi biriyle empati yapacaksın hem?