1. daha da fenası, yıllardır görüşmediğin kimselerin sms, whatsapp ile gönderdiği, ağdalı, kopyala-yapıştır cuma mesajları olan samimiyetten uzak durum.
 2. dinsizin teknolojileri ile yapılan sadakat ve şükür temalı çalışmalar bütünü.
 3. birde google gorsellerde aratilip konulan resimlerle ozel gun kutlamalari yok mu :)
  belit
 4. farksız insanlardır bunu yapanlar. kibir doludurlar, böyle görünmek isterler. bazısı iyi niyetlidir, bazısı dostlar alışverişte görsün derdindedir; bu bilinemez. öfke beslenesi insanlar değildirler kanımca, yalnızca sığ insan aptallığına sahiptirler.
 5. herkes bu durumun altına "ya şafi" yazsın. iman tazeliyoruz.

  gibi örneği çokça mevcuttur.
 6. ama bir yahudi kalkıp "herkese hayırlı bir şabat dilerim" yazsa, hemen "islam toproğo boroso" diye belerecek davarlar var toplumumuzda...

  pazar-ı şerifleriniz hayırlı olsun şimdiden...
 7. facebook kullanmamak için yüzlerce nedenden biri...
 8. bir yaratılmış peygamber ile bir yaratılmış mürit arasında geçen konuşma,

  m * :doğru nedir ve tanrı nedir?
  p * : (hafifçe gülerek)bu soruya gerçekten bir yanıt istemiyorsun
  m: evet istiyorum. lütfen anlatın
  p: peki o halde. şayet bir ışık alır, duvara yansıtırsam, duvarda parlak bir nokta oluşur, çoğu zaman bu ışığı tanrı zannederiz, halbuki ışık araştırmanın amacı değil, araştırmanın sonucudur.
  p:bir kişi ne kadar çok ararsa duvardaki ışık o kadar parlak olur, ışık ne kadar parlak olursa aydınlanma hissimiz de o kadar yüksek olur aynı şekilde, aramayan, araştırmayan, yanında bir kandil taşımayan kişi hiç bir şey göremez.
  p: tanrı olarak algıladığımız şey,, tanrı arayışımızın bir yan etkisidir, ışığın amiyane temizliğine hayret etmek, hayran olmak bile amacımız olabilir, bizden geldiğini anlamayız bile, bazen ışığın önünde durur ve kendimizi evrenin merkezi zannederiz, tanrı son derece bie benziyordur, bazen de döner ve gölgemize bakarız, ve sanarız ki yalnızca karanlık ve gölge dolu etrafımız, şayet kendimizi karışmasına neden olursak araştırmamızın amacını kaybederiz, bu amaçta tuttuğumuz ışıkla duvarın bütün güzelliklerini ve eksiklerini aydınlatmaktır.
  m:(anlamamış bir şekilde)ah evet, ancak doğru nedir? tanrı nedir?
  p: (iç geçirerek)gerçek bir nehirdir.
  m: tanrı nedir?
  p: (daha da sıkılarak)nehrin ağzıdır.