1. bir milyon erol taş gülüşlü ateistin toplansa başaramayacakları şeyi, sistematik biçimde defalarca ülkemiz müslümanları üstünde gerçekleştiren kişi. (bkz: tokatlayan adam)

  klişeyi uyarlarsak, eğer abd'de yaşasaydı catch me if you can - steven spielberg den daha komik ve maalesef daha absürd bir filmin başrol karakterine ilham verirdi.
 2. 1959'da siirt'te doğdu.

  ilk ve orta öğrenimiyle liseyi siirt'te bitirdi. 1980'de yıldız teknik üniversitesi elektrik mühendisliğinden mezun oldu. (wikipedia)
  şu an nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklu.
  hala maldivlere gideceğini zannedenler var.
 3. gördüğüm asıl acı olan bu ülkede (iki üç defa yaptığı şeyi) şu anda yeniden ortaya bir hayali proje getirip para toplamaya kalksa inanacak insanların olması.
  bu ülkede bu kulaklar cem uzan için " adam koca amerika'yı dolandırmış,çok becerikli adam,ben buna oy veririm" cümlelerini duydu yaa..
  cidden bu ülkede bu tür insanları görüp,yaşananları hatırlayıp beyin hücrelerinin yanmaması mucize.
 4. saygı duyduğum bir insan. eğer her 5-6 yılda bir birisi çıkıp halkı tekrar tekfar aynı şekilde dolandırabiliyosa üstelik bu kişi eski dolandırdıklarına gidip bi hata yaptım din kardeşim ama üstüne az daha para ver yeni projemden özür babında ucuza yer veriyim diyerek tekrar kandırıyosa saygıyı hak ediyordur. tam eski hacı esnaflar gibi din ayağına halkı s.kiyor üstelik en çok da dindar kesimi en sevdiğim.
  wtf
 5. kısaca fakgündüz. yani gündüz gözüyle fakan, ayakta faka bastıran.
 6. namı diğer, jet fadıl.
 7. 2003 yılında siirt'te istediği oyu alamayınca yerine siyasi yasağı kalkan malum kişi geçmiştir. vekil olarak fadıl'ın yerine geçen malum kişi sonradan herkesin tanıdığı recep amcadır.

  ayrıca takdir edilesi bir kişidir. her 5 senede ortaya çıkıp o kadar dolandırılacak kişiyi bulmak herkesin harcı değildir. ama adam buluyor işini seviyor dolandırmak onun için bir tutku haline gelmiş. gencini, yaşlısını, kendi görüşünü, karşı görüşünü falan hiç ayırt etmeden profesyonelce yapıyor işini. ders kitaplarında okutulması gerek diye düşünüyorum. çünkü adam bug bulmuş dolandırma işinde lider.