1. twitter aleminde yaşayan militan bir akp'li. akp'nin internet trollerinin amiral gemisi. analizmerkezi.com isminde bir komplo teorisi üretim merkezinin başı. kendisi gazeteci-yazar olduğunu iddia ediyor.

  kendisi kurnaz bir adam. yazdıklarını okusanız kafayı yemiş dersiniz ama değil. aklı gayet başında. sabahtan akşama kadar uğraştığı şey, akla hayale gelmedik ilişkiler kurgulayıp takipçilerine kaşık kaşık faşizm şurubu içirmek. mesela chp'li bir vekilin "bu anayasa geçerse iç savaş çıkar" sözünü alıyor, "ülkede iç savaş çıkarsa sorumlusu chp'dir"e çeviriyor. ya da sümele'deki yangına karşı sosyal medyada büyüyen tepkiler için "katar emirinin ziyaretini fırsat bilen chp-fetö halkı hükumete karşı galeyana getirmek için sümele'de yangın çıkardı" diyebiliyor. yeni bulunan galaksiye ismi verilen burçin isimli kızı fetö'nün pr çalışması olarak ithaf eden de kendisi. girdiği twitlerin yorumlarına bakınca insanların şirazesinin bu ideolojik bombardıman altında nasıl kaydığına şahit olmak mümkün. twitlerin çoğunun altında tipler iki dakika sonra kavgaya başlıyor: -"o nasıl söz fetöcümüsün sen?" -"sensin fetöcü lan gavat" -"gavat senin ..'dır israil uşağı lafına dikkat et" -"neredesin lan sen açık adresini ver..."

  işin bomba tarafı şu: meğersem bu adam kanun kaçağıymış. hakkında kesinleşmiş hapis cezası varmış. şu anda firari olarak arandığı için uçağa da binemiyormuş. dediğine göre cezanın sebebi hakaret, hem de fetö'ye hakaretmiş! gel de inan... ama inananları var tabi. dün öğlen twitter üzerinden bir yardım çağrısı yayınlamış (manidar, 14:53'de. bunların işi gücü bu tip cilalı hareketler). para istiyor milletten. sözde kitap yazacakmış, fetö gerçeğini yabancıların yüzüne vuracakmış, efenim matbaaya para yetmemiş, elde avuçta ne varsa harcamış, falan filan. çoluğu çocuğu da var, kendisini geçtim, çocuğuna acıdım.
 2. gerçek yüzünü ortaya çıkartıp, insanlardan direkt para istemeye çalışan bir zavallı olduğunu düşünüyorum. madem hakkında hapis kararı var, konferans vereceği yerden direkt alıp, hak ettiği karanlık zindana tez zamanda tıkarlar umarım.
  ağzına gelen her türlü sözü kendisi gibi düşünmeyenlere söylen bu zavallıya hiç acımıyorum.
 3. tarihin her döneminde zalim muktedirin gözüne girmek isteyen soytarılar olmuştur, kraldan çok kralcılar, bütün etik değerleri hiçe sayarak yaparlar bunu, muktedir de akıllıdır bilir ki bu tipler kullanılmak içindir ve gücü kaybettiğinde ilk yumruğu bu kişilerden yiyecektir. o yüzden çok sesi çıksın istemez, "oralarda biyerleri provoke etsin eğlensin" karışmayın der.
 4. " ağzımla, dilimle söylüyorum; anamı 4, babamı 7 yaşımda kaybettim. topraktan çıksınlar bir tarafta rte bir tarafta anam/babam dursun yine de reisi satmam. 16 temmuz sabahı reisin yanında olan bir avuç insandık, orada ölüm çıksın, bana sıkılsın yeter ki reise zarar gelmesin." diyerek "reisine" bağlılığını vurgulayan ve ayrıca siyasetin ne menem mide istediğini kanıtlayan kişilik.
  allah ıslah etsin.
 5. yeni videosu çıktığında mutlaka izlerim. "ak dava" dedikleri șeyin ne olduğunu biliyor ve gerçekten bunu çok iyi ifade ediyor. bu davaya gönül vermiş bi insan.
  davanın içi boş olduğu için de ekseriyetle saçmalıyor. nasıl hezeyanlar, nasıl kıps yapmalar. samimi ama. aslında ne zaman perdeyi söküp kendine pelerin yapacak, ne zaman kendini mehdi ilan edecek, bunu merak ediyorum. büyük ihtimalle bipolar
  yok
 6. işid ve el-nusra işgallerini cami çıkışlarında lokum dağıtarak kutlayan adam, dursun şurda.
 7. iftira ve tehditten 15 yıl ile yargılanmaktadır, darısı küçük, barlas jr ve nicelerinin başına. (bkz: yetmez ama evet)