1. kahraman şehit polis. (bkz: 5 ocak 2017 izmir patlaması)

  bomba yüklü araçlar,el bombaları,çeşitli ağır silahlarla gelen pkklı teröristleri farkedip,mermisi bitene kadar çatıştı.1 teröristi öldürdü,kendisi de şehit oldu.

  kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için.ruhu şad,mekanı cennet olsun.
  eale
 2. izmir de planlanan katliamı önlemiş vatan evladıdır. rabbim şefaatini eksik etmesin.
 3. polislerin şehit haberini vermek için evlerine gittiklerinde; babam evde yok kapıyı açmayız diyen üç masum çocuğun, kahramanca çatışarak şehit olan babaları.

  mekanın cennet olsun.
 4. bazı insanlar ölümsüzdür. yaptıkları, söyledikleri ve düşünceleriyle toplumun büyük bir kesimi tarafından sevgi ve minnetle anılırlar. kahraman fethi sekin de bu gruptaki nadir insanlardan biri artık.

  yaptığı fedakarlığı yapabilecek çok az insan vardır. devlet bu fedakarlığı unutmamalı, kahramanımızın geride bıraktıklarına sahip çıkmalıdır.
 5. beylik silahı ile iki kalaşnikof tüfekli teröriste karşı kahramanca müdahale eden trafik polisi. olay mahallinde, anladığım kadarıyla olmayan/yetersiz güvenlik tedbirlerinden dolayı teröristlerin kaçacağını ya da planlı eylemin bir parçası olarak başka insanlara zarar verebileceğini düşünerek canı pahasına hareket etmiş. kahraman insanların ortaya çıkması için olumsuz koşulların oluşması ayrı bir fenalık, kahramanlara ihtiyaç duyulmadan yaşayabileceğimiz bir ülke olmalı ama bir kahraman tanımı varsa bence o fethi sekin'dir.

  olayın görüntülerinden, fethi sekin'in, muhtemelen mühimmatı biten ya da yaralanan ve kaçmaya başlayan teröristi etkisiz hale getirmek için takip ederken aracın arkasındaki diğer teröristi görmemiş olduğunu ya da yaralandığı gerekçesiyle hesaba katmadığını düşünüyorum. ya da olayın sıcaklığı ile mühimmatının biteceğini hesaba katmamış da olabilir. karşılaşınca da mühimmatı bitene kadar beylik silahıyla ateş edip birini etkisiz hale getiriyor.

  fethi sekin, ilk andan itibaren yazının başında ifade ettiğim gibi bir sütre gerisine geçip kendisini emniyete alabilirdi ancak bu durumda teröristlere inisiyatif kazandırmış olacaktı. karşılıklı silahların etkili menzili, roketatar, el bombası gibi silahları kullanmaları, kaçmaları ve başka insanlara zarar vermeleri gibi. bu açıdan yakından temas sağlanması mantıklı.

  o durumda, hazırlıksız ve aleni eşitsiz koşullarda böylesine kararlılıkla hareket etmek gerçekten yüce bir yürek işi.

  bir de irdelenmesi gereken adliye binası ve çevresindeki emniyet tedbirleri tabi. teçhizat, ekipmanı ve belki eğitimi böylesi olaylar için olmayan bir trafik memurunun müdahale etmek zorunda kalacağı derecede bir ihmalkarlık. daha öncesinde adliye'de, danıştay'da yaşanmış olaylar ve teyakkuz durumları varken bu denli ihmalkarlık belki bir kahraman yaratmışsa da iki tane babanın yitmesine, ailelerinin, sevdiklerinin ve bizlerin kahrolmasına neden olmuştur. ihmalkarlık, gene yumuşatılmış bir ifade oldu.

  sevenlerine, yakınlarına, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum.
 6. daha fazla çocuk babasız, annesiz kalmasın diye kendi çocuklarını babasız bırakan, kahraman kelimesini tam anlamıyla hakeden polisimiz.
 7. bir insanın bu şekilde ucuz bir şekilde ölmesi gerçekten çok üzücü. yaptığı şey şimdi tüm sosyal mecralarda ve ulusal medyada kahramanlık örneği olara gösterilmekte ancak bu, bir insanın neden bu kadar ucuz bir şekilde öldüğü sorusunun cevabı değil.
  her yerde bu polisimizle ilgili kahramanlık hikayelerinin bu kadar çok yapılması şahsen beni oldukça rahatsız etti. çünkü yine başkalarının istediği şeyleri konuşmaya başladık her birimiz. yine gündemimizi istedikleri gibi şekillendirebildiklerinin net göstergesi bu. özellikle sormayalım, sorgulamayalım diye bu kadar öne çıkarıldığını düşünüyorum bu işin. neden bu kadar yoğun terör saldırılarına maruz kalıyoruz? neden bu kadar istihbarat zaafımız var? bu işten hiç mi kimsenin sorumluluğu yok? bu savaş kimin savaşı?bana göre yapmamız gereken bulunduğumuz her yerde bu soruları yüksek sesle sormak ve bu işin sorumlularından hesap sormaktır.
  şahsen benim artık bu "kahramanlık" hikayelerini duymaya tahammülüm kalmadı. çünkü artık tek bir kişinin bile böyle anlamsız bir şekilde birilerinin iktidar savaşlarında ölmelerini istemiyorum.
  zepur
 8. zepur'un dediği gibi fethi sekin keşke bir savaşta ölmüş olsa. halbuki fethi sekin masum birilerinin canını almaya gelmiş birileri tarafından öldürüldü. üç çocuğu olmasına rağmen kendini feda etti.

  büyük resimde evet, savaşı sürdürmekte çıkar gören tarafların suçludur ölümler. ama fethi sekin masumdur. ve bir kahramandır.
 9. bize keşkelerin en büyüğünü bırakan aslan gibi bir polisimizdi. vatanını sevmek bu, gözünü kırpmadan gitti. yapılabilecek en büyük fedakarlık. allah rahmet eylesin. kahramanımız.
 10. ne için ya da ne uğruna ölmüştür çocuklarını ne uğruna bırakmıştır. her hafta en az bir kere olan terör saldırısını engellemek bi haftayı minimum kurbanla kapatmak için. haftaya başka bi saldırıda kurtardığı kişiler yine ölümle burun buruna gelecektir belki ve belki de ölecek bu sefer (bakınız reina saldırısndaki ölen polisin beşiktaş saldırısından kurtulması).
  bu tür kahrmanlar oldukça bu milletin sırtı yere gelmez falan hikaye her terör saldırısında bir fethi sekin çıksın da sivil kaybı minimumda tutsun kendini feda etsin diye mi bekleyeceğiz. ya da böyle mi olmalı olay bir polis memurunun kahramanlığına mı bağlı.

  yarın öbür gün cenazesinde devlet büyükleri timsah gözyşları dökecek terörü lanetleyecek belki ismi memleketinde sokağına falan verilecek o kadar sonra unutulup gidilecek.
  yarın öbür gün başka bir olayda ne olacak peki kimse durdurmazsa durduramazsa. ya da yine birisi çıkıp kahramanca kendini feda etse ne denecek ailesine kalanlara tekrarlanan senaryo karşısında.
  wtf