1. Milli savunma bakanının soruların çalındığına dair yaptığı açıklama. Anlamak için geçen koskoca on dört yıl biraz geç olmadı mı sanki? madem öyle 14 yıl boyunca buna neden müsaade edildi? Onca insanın hayalleri elinden alınmış. Yazık.
  Hayır bir de bu kurumlara bu zamana kadar haksız yere girenler, sorsan en dindar insanlar. E hani kul hakkı en büyük günahlardandı? Ne oldu? İşinize geldiği gibi. Önce millete din, ahlak dersi vermeden gidin de bir kendini yaptığınız ahlaksızlıklara bakın.
  http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Isik--14-yil-boyunca-sorulari-caldilar.htm?ArticleID=356175
 2. yazmayayım, yapmayayım, karışmayayım artık şu siyasete diyordum ama yapamıyorum.
  14 yıldır kim başta?
  14 yıldır bu soruların çalışmasından sorumlu kişi kim?
  çalan kadar çanak tutan da sorumludur. suçludur.
 3. 3. çogul kişi ekiyle değil, 1.çoğul kişi ekiyle yazilmasi gereken haber basligi.
 4. hadi canım. şaka yapıyor olmalısınız ? sahiden çalmışlar mı ? vay aq.
 5. 14 sene boyunca soruları çalanları değil, buna göz yumanları, buna müsade edenleri sorgulamak gerekiyor. fakat bizim insanımız bunu da anlamayarak, kanalize olmuş bir şekilde güdülmeye devam ediliyor.

  sizler de çok iyi biliyordunuz soruların çalındığını. milyonlarca gencin hakkının yendiğini. bunların dersanelerine kayıt yaptırmayan milyonlarca çocuğun puanlarının düşürüldüğünü.

  ki bunu anlamak için 1-2 noktaya bakmanız yeterlidir.
  - sınav sonunda kitapçıklar öğrencilere neden teslim edilmiyor?
  - sınav sonunda neden kendi optik tarayıcınıza yazdığınız bir kağıdı dışarı çıkarmak kesinlikle yasak?
  - sınav sonrası yayınlanan sorular neden full den 3-5 taneye indi?

  bu 3 soruyu sorduğunuzda verilen cevaplar mantık sınırlarını zorluyorsa o işte bir iş var diyebilecekken şimdi birden bire atatürkçü kesilen bu güruh, "soruları çalmışlaaaaağğ" diye nağara atıyor.
  dimi? kaç cuma geçti kabataş kasetinden?

  ayrıca soruların çalınma olayı özal döneminden başlar. 2016'ya kadar uzanır.

  edit: sadece haberde bahsi gecen 'askeri liseler sinavi' sorulari degil, osym'nin yaptigi tum sinavlarin sorulari calinmistir ilgili kisiler tarafindan. bilginize. abiler/ablalar ruyalarinda gormusler diye de ogrencilere yediriliyordu.
 6. ''sevim koş, sorular çalınmış! '' repliğinin cuk gibi oturduğu dürüm.
 7. benim bu tip konularda anlayamadığım bir husus var; hırsızlıkla veya insanları kandırarak edinilen para, ünvan, şöhret, ilgi, seçim vs. bunu bu şekilde elde eden kişiye ne sağlar, sağlar mı? haketmediğini bildiğin bir yemeği yerken o yemekten tad almak mümkünmü? sana gösterilen ilgiyi, takdiri veya hayranlığı aslında sana göstermediklerini, senin onları kandırmak için kullandığın maskeye gösterdiklerini bilirken insan kendinden tiksinmez mi?

  çirkinlik, yozlaşma ve çürüme hep vardı ancak oransal olarak bu kadar çoğaldığını ve böyle olmaya bu kadar çok gönüllü olduğunu görmek... bir de üstüne bu tip kişilikleri, zihniyeti övmek yüceltmek, en önemli makamlara getirmek... böyle olanlara "uyanık,işini biliyor" demek... vay anam vay. ben bi kusup öyle gelim.
  a man
 8. insanların fetö'ye sinirlenip akp'ye oy yağdıracağı bir açıklama.
 9. şöyle tepki vermeme sebep olan beyanat.

  ne de güzel 3 maymunu oynuyorlar ya.