• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.83)
firefly
firefly, 2002 yılında 14 bölüm yayınlanmış bir bilimkurgu, drama dizisidir. uzun soluklu bir yapım olabilecek iken fox kanalı tarafından bitirilmiştir. buna rağmen yüksek bir fan kitlesine sahiptir. firefly, bilimkurgu türünü western ile harmanlamış bir dizidir. konusuna gelirsek, 2500'lü yıllarda dünya nüfusunun iyice artması ve kaynakların tükenmesi sonucu insanların başka gezegenlere göçmesi başlıyor.
 1. 2002 yılında sadece 14 bölüm yayınlanmış joss whedon dizisidir. 14 bölüm sonunda ne yazık ki yayından kaldırılmıştır. daha sonra 2005 yılında dizinin devamı niteliğinde serenity* filmi çıkmıştır.
 2. bu diziyi becerip yayınlayamayan (bölümler karman çorman bir sırada yayınlanmış) ve yayından kaldıran fox'a buradan kucak dolusu holy shit gönderiyorum. bu kadar sağlam yazılmış karakterlere ve diyaloglara sahip diziler her zaman gelmiyor. nalet olsun!
 3. bu dizinin hala izleniyor olması ne kadar sağlam bir yapım olduğuna delalet eder. düşünün ki hala çekilen bir çok dizi bunun yanına yaklaşamaz. bir sici-f (böyle miydi lan) olmasına rağmen aksine psikolojik bir dizidir.
 4. aradan geçen bunca zamana rağmen hala nasıl kaldırıldığını anlayamadığım dizidir. benim gözümde bu türün en iyi örneğidir. ayrıca oyuncu seçimi senaryodaki karakterlere inanılmaz bir şekilde uyum sağlamıştır. bir benzeri daha yoktur ve bu yüzden efsane olarak nitelendirilebilecek bir kurguya sahiptir.
  miner