• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.25)
flipped - rob reiner
bryce ve julie ikinci sınıfta tanışmıştır. küçük juli, bryce'ın hayatına girmesi ile ilk aşkını da tatmış olur. ancak durum bryce için aynı değildir. kızlardan korkan, utangaç ve sıkılgan bryce, her ne kadar juli'yi kaybetmek istemese de, kızın ısrarı ve "hayır" cevabını kabul etmemesi canını sıkmaktadır.
aradan geçen altı yıl boyunca juli ve bryce için işler daha da zorlaşır. karşı evlerde oturan ve aynı okula devam eden juli ve bryce artık ergenlik çağına girmişlerdir. zaman zaman birbirlerinden uzaklaşsalar da, aralarında hala bir bağ vardır.
 1. wendelin van draanen aynı adlı romanından uyarlanmış romantik komedi.

  juli ve bryce'ın çocukluk aşkını anlatıyor temelde. tüm olaylar iki tarafın gözünden de aktarılıyor. aynı olay nasıl iki farklı şekilde anlaşılabilir çok net görüyoruz.

  fazlasıyla sevimli bir film, cumartesi akşam üstü izlenecek cinsten.
 2. hangimiz cocukken asik olmadi diyerek o eski anilari canlandiran keyifle kendini izlettiren turden bir film. ayrica kanal d nin ogle kusagi filmleri gibi cocuksu olmadigini da belirtmek isterim...son olarak yaz mevsimi icerisindeyiz artik burnunuza gelen karpuzun kokusu baska turlu cagrisimda yapacak
 3. filmin geçtiği mekanlar o kadar güzeldi ki keșke 1960'larda amerika'da doğsaydım demekten kendimi alamadım. o kadar naif, şirin ve sıcak bir filmdi ki... bana hicbir şey katmadı ve herhangi bir spesifik boyutu yoktu ama izlediğim sürede içimi ısıttı.
 4. ilk ask temali, ilk andan itibaren sizi baglayan bittiginde mutlu oldugunuz guzel bir film. iliskilerde yasanan "ben ne dedim, o ne anladi?" dusuncesini her iki tarafin gorusuyle yuzunuze vurmasi ve agac metaforu uzerinden "butunun parcalarindan daha ustun olmasi" fikrinin yansitilmasi cok hos. ayrica filmde kullanilan muziklerin ustalikla secimi gozden kacmayan guzel bir detay olmus.
 5. ilk aşk olarak samimi, her yaştan insanı mutlu edebilecek kadar sevimli bir film.

  izlendiğinde mutlu eden filmlerden.
 6. fazla sıcak ve samimi bir film ilk aşk duygusu komedi ile harmanlanarak karşımıza sunulmuş nadir izlenesi romantik-komedi türünde başarılı bir film.
 7. masum ask nedir temali harika bir film. bu filmi bu kadar guzel yapan sey ne hala cevap bulamıyorum acikcasi ama farkli bir tadi var filmin.