1. buralarda tutulmaz dediğim müteahhit çakallığı* ; yazıkki tuttu. bahsettiğim fransız balkon eski evlerdeki o şirin ahşap romantik çıkıntılar değil efendim. konsept değişti. artık en parlak metalik renklerde, yarım ayaklık, çamaşır assan asılmaz, çiçek koysan üç saksıda dolan, evleri satarken balkonu da var diye atan tutan çakal emlakçı - müteahhitlerin yalan kapısı. oturamazsın, çayını burada yudumlayamazsın, şıpıdık terliklerinle yaz sıcağında bir kova su döküp yıkayamazsın. şimdi buna balkon demek ayıp değil mi?
  mesut
 2. ne yazık ki burdaki fransız balkonlardan eifel kulesi görünmüyor en güzel manzara yola bakması ancak.
 3. vatandaşa atılan bir başka kazık ve perde masrafı çıkarıyor. oturma düzeninde ise salon geniş değilse (-ki değil genel olarak) saçmalıyor. iyi bir açıklama getiremiyorum maalesef.
  abi
 4. evin kullanışlı başkaca ve normal balkonları varsa, yere kadar cam olması dolayısıyla salonu ferahlatan ama başkaca da bir işlevi olmayan yeni "alıntı" mimari keşfimiz.
 5. nostarjik yapıdaki binaları saymazsan , hiç bir estetik görüntüsü olmayan balkon türü*.

  işlevsellik olsun diye değil, adı balkon olsun diye yapılmıştır. gereksizdir.
  bir masa, bir kaç sandalye atılıp, şöyle sevdiceğini de karşına alıp, akşam kahvesi içilebilecek genişlikte değilse bir balkon hiç yapılmasın daha iyi...
 6. fransız kapı
  hatta fransız araba gibi dandiktir. fransızlar sanırım yemek hariç bi halt beceremiyorlar tezim böylece doğrulandı.